Arçelik 9640 YDG

anfield

Üye
iyi akşamlar.

Arçelik 9640 YDG marka fırının alt turbo fanlı kısmında turbo fanın bulunduğu yuvarlak rezistans yanmıştı. Yenisini alıp değiştirdim. Fakat yarım dakika kadar çalıştıktan sonra KAKR attırdı. Linyesindeki prizleri boşalttım tek başına denedim. Yine aynı olay oldu. Arkasındaki soketleri yanlış m bağladım ki diye düşündüm. Soketleri yer değiştirdiğimde bu sefer KAKR çalıştırı çalıştırmaz attı. Bu rezistansı iade edip başka bir rezistans aldım fakat yine aynı durum oluştu. İlk aldığım rezistansa haricen 220 V verdiğimde ısıtıyor. Fakat topraklamasını bağladığımda ısıtıp yine bir süre sonra KAKR atttırıyor. Sorun üretimden mi kaynaklı yoksa fırında başka bir problem mi var. Birde Bu rezistans üst ızgara rezistansla seri mi bağlı. kablonun takibini yapamıyorum ısı panelinde gidiyor. O kısmı açmadım hiç. Yardımcı olursanız sevinirim.

yan sanayi ucuz ısıtıcılarda içindeki nemlenmeden dolayı bu sorunlar oluyor malesef. topraksız dışarda 10 dk kadar çalıştırın nemi kurutsun hala aynı sorun devam ederse nem sorunu değil ısıtıcı içinde gövdeye temas vardır. arçelik servisinden orjinal alın 20-25 tl olması lazım

Anladım teşekkürler. Üretici gövdeye teması kabullenmiyor. Seri lambayla baktığımızda gövdeden bi iletim görünmüyor. Nem kurutmayı denemem lazım. İyi akşamlar

seri lamba göremez ölçüaleti avometre ile şaseye omaj ölçülmeli

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri