arçelik 6230 bulşık makinesi yıkama sorunu

osy

Üye
arçelik 6230 bılaşık makinem bir türlü yıkamaya geçmiyor. su alıyor, ısıtıyor da ama pervanelerden su akışı yok. sirkülasyon pompası çalışmıyor kısacası. beklersem program devam ediyor. yıkama yapmış gibi suyu tahliye ediyor. sirkülasyon motorunu söktüm takılma yok, direk elektriğe bağladığım zaman motor çalıştı. kondansatörle mi ilgili acaba sorun. yani kondansatör arızalı olsa da direk gerilim verince çalışır mı. lütfen yardım

Daha önce söküp bakmışlığım yok fakat tahliye yaparken de sirkülasyon motoru kullanılmıyor mu ? Kartın çıkışlarında bir problem olabilir

kotrol ettim, hatta karti sokup taktim bile ama bi sorun goremedim. ben kondansatorden supheleniyorum, degistirip bi de oyle denicem.

kondansatoru degistirdim sorun duzelmedi. bu arada tahliye ederken sirkulasyon motoru calismiyo

Ölçü aletin varsa bu işi ancak çalışırken çözersin. Çalışırken yıkama programında bak bakalım motora çıkış geliyor mu

motor baglanti soketi cok ters yerde. makineyi yan yatirinca alttan rahatca ulasabiliyorum ama, calisirken duz olmasi gerekiyo, zor olcak ama denemekte fayda var

Denemeden bilemeyiz Osy. Eğer çıkış gelmiyorsa o soket üzerinden kabloda mi bir kopukluk var veya karttan mi çıkış gelmiyor anlayabilirsin. Eğer motor soketine ulasamiyorsan kart üzerinden ölç.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri