Arçelik 6230 Bılaşık Makinası

arda_31

Üye
Ustalarım Bu Makina KAfayı Yedirecek bana su alıyo motor dönmüyor kart motor herşeyi dönedim ne yaptıysam olmadı neden yapar bilgisi olan varmı

makina su alıp kesiyor doğru mu ? su alıp kesiyor ise başla tuşuna bir kez basın programı durdurun. başlaya tekrar basın su almaya devam ediyor ise su sayaç grubunu değiştirin. elektronik kart sayaç kartını okuyamıyor ise su almayı keser ve öyle bekler.

başladan sonra su almıyor ancak yine bir hareket yok ise sirkilasyon motoruna 220v geliyor mu ölçün.

makina su alıp kesiyor doğru mu ? su alıp kesiyor ise başla tuşuna bir kez basın programı durdurun. başlaya tekrar basın su almaya devam ediyor ise su sayaç grubunu değiştirin. elektronik kart sayaç kartını okuyamıyor ise su almayı keser ve öyle bekler.

başladan sonra su almıyor ancak yine bir hareket yok ise sirkilasyon motoruna 220v geliyor mu ölçün.

ustacım su sayaç grubu http://www.beyazparca.com/content_files/prd_images/bls/750/1760900100.jpg bu parça değilmi onuda değiştirdim yok motoro 88 v elektrik geliyor tesisatı kontro ettim oda sağlam siviç motor kart pompa bütün parçaları denedim üstünde ama bir sonuç alamadım

söylediğimi yaptınız mı? programı bekletip tekrar başlatınca su alıyor mu yoksa yine sessiz mi bekliyor?

evet şimdi makinayı komple söktüm ve su sayac cihazını kablosu kapak arasında kompa yapmış ekledim ve şu an normale girdi tşk ederim iyi çalışmalar dilerim

sevindim. arçeliğin bu tür tüm makinalarında elektronik kart sayaçdan sinyel alamaz ise su almayı keser ve bekler. tekrar başlata basarsanız yine su almaya devam eder.

şayet su sayma ile ilgili sıkıntı olmasaydı o zaman su almazdı. çunki kart su sviyesini tamamladı. sirkülasyon adımına geçmesi gerekiyor.

iyi çalışmalar dilerim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri