ARçelik 6030E bulaşık makinesinde üst sepetteki bulaşıklar kirli çıkıyor

AR.yavuz

Üye
Merhaba,

ARçelik 6030E bulaşık makinesinde üst sepetteki bulaşıklar ( özellikle bardaklar) temizlenmiyor, deterjan kalıntısı görülüyor. Pervaneyi söküp kontrol ettim, sorun yok; filitreleri temizledim ama düzelmedi ( tuz kabı dolu). Kapak mandalını tornavida ile ile iterek, kapalıymış gibi algılatıp çalıştırdım. Üst pervanede, su basınçlı gelmiyor. Problemin kaynağı bu mudur, buysa nasıl gideririm; değilse nedir ve ne yapmalıyım.

Cevap verecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Beyinci Ali usta şayet bu mesajı okuyacak olursan sana ayrıca Selam sunarım

makina içinde tabanda yuvarlak filtre arkasında üst pervaneye giden su aktarma borusu bazen yerinden çıkabiliyor. üst pervane borusunu takip edin göreceksiniz. yerinde takılı ise biyeryerde tıkanıklık söz konusu olabilir

Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin düşündüğünüz gibi düşünerek üst pervaneye giden boruyu kontrol ettim. Açık ve yerinde idi.

üst pervaneyi iyi incelemek gerekir. ek yerlerinde çatlak var ise delik basınçları düşeceği için sağlıklı dönmeyebilir. içinde limon çekirdekleri olabilir. bizlerde cam kapaklar var. ürünün kendi kapağını açıp cam kapağı takıp pervane hareketlerini gözlemliyebiliyoruz. ancak yetkili servislerde bulunabilir. piyasada biraz zor. sirkülasyon pompası sağlıklı çalışıyor ise mutlaka biryerlerde tıkanıklık söz konusudur

Pervanede ve borusunda çatlak kontrolü yaptım, sorun yok. Delikler açık, pervane içi temiz. Sirkülasyon pompasının düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl tespit edebilirim.

Eğer tahliye hortumu makinanın en az yarım metre yukarısına çıkarılarak gönderilmiyorsa bulaşıklar kirli çıkıyor.Hortumun makinaya bağlı olan tutturucusu kırılarak hortum zemin seviyesinden tahliye oluyor.BU basit bir sorun gibi gözükse de problemi çözüyor.(denenmiştir)Bilhassa bulaşıkların kalıntılı veya tam temizlenmemiş gibi gözükmesi başka sorunlardan da kaynaklansa da devamlı öne çıkan sorun bu ...Kolay gelsin

Eğer tahliye hortumu makinanın en az yarım metre yukarısına çıkarılarak gönderilmiyorsa bulaşıklar kirli çıkıyor.Hortumun makinaya bağlı olan tutturucusu kırılarak hortum zemin seviyesinden tahliye oluyor.BU basit bir sorun gibi gözükse de problemi çözüyor.(denenmiştir)Bilhassa bulaşıkların kalıntılı veya tam temizlenmemiş gibi gözükmesi başka sorunlardan da kaynaklansa da devamlı öne çıkan sorun bu ...Kolay gelsin

Merhaba,
Ne yapılması gerektiğini anlayamadım. Tahliyeyi yarım metre yukarıdan mı, yoksa zeminden mi yaptırmalıyız?

tahliye hortumunu makinadan çıktığı yerden itibaren 60-70 cm yukarı kaldırın. arkada bağlama telleri olması lazım onlara bağlayın. daha sonra gideceği yere sürekli aşağı doğru meyilli gitsin

Sadece Üst Sepeti Kirli Yıkıyorsa Sorun 1 inci Öncelik Üst Pervaneden Kaynaklıdır .Pervane de Ayrılma Vardır veya Yemek Artıklar pervanenin içindedir 2 inci Öncelik Bulaşıkları Yerleştirme Düzeniniz Çok Üste Üste dir. 3 üncü Öncelik Sirkülasyon Pompanız Zayıflamış Veya Su Taşıma Borularında Bir Tıkanıklık Meydana Gelmiş olabilir .

Arçelik Teknisyeniyim Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri