Arçelik 5300E Çamaşır makinası Arızası

burhan808

Üye
öncelikle cevaplariniz icin tesekkür ederim. aranızda beyaz esyaci vardir diye elimden geldigince anlatmaya calisacagim. neyse simdi resim cektim koydum, isteyen olursa video bile cekebilirim. makina calısır vaizyette ariza yapti, söktüm kart yollari yanmis. tamir ettim ikinci resimde oldugu gibi. yerine taktım ilk resimdeki programi ayarlayan beyin kismi tık tık ses yapıyor fakat program baslamiyor. bu konu ile alakali bilgi sahibi arkadalarin mesajlarini biraz acil bekliyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

ben ilk resimdeki parlak renkte olan beyinin ic kismindan süpheleniyorum. hani kart harici parcalarda mevcut onlardan olma ihtimali varmidir ama onlarda herhangi bir sorun görünmüyor gibi.

ayrica sorun su sekilde olustu. 3 kez pespese yıkama yaptım, en sonki yıkamada 8 tane havlu attım, normalde hafif malzeme ama su emince agırlasıyor. havluların makinanın arızasında faktörü olurmu. hani ne bilim tambur dengesiz dönerken vs.

önçelikle mekanik bölümdeki en arka sıradaki kontakların yenilenmesi gerekiyor.
sonrasında test programına alınıp başka problemler varmı araştırmak gerekli

mekanik bölüm dedigin, programi ayarladigimiz dev gibi olan parca degil mi? 1 resimdeki metalik olan?

mekanik bölüm dedigin, programi ayarladigimiz dev gibi olan parca degil mi? 1 resimdeki metalik olan?

evet daha önce sökülüp takılmış .kontakları degiştirildimi ?

valla ben bu makinayi ikinci el aldim, dedigin gibi degismis olabilir. ben bu mekanik parcayi söksem icinden cikabilir miyim, az cok elektrik bilgim mevcut. kontak dediginiz sey ic kısmında programı ayalayan hani ne bilim basamak gibi sey olmali degil mi? ayrica bu kartin komple fiyati ne kadardir.

söktüm. orta kısımlarda kararma olmus. yeni makinami alsam, iyi yikiyordu buda ya. hay allah, tamiride olmaz kesin.

söktüm. orta kısımlarda kararma olmus. yeni makinami alsam, iyi yikiyordu buda ya. hay allah, tamiride olmaz kesin.

tamiri mümkün fakat sizin bilinçli, teknik destege ihtiyacınız olaçak.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri