Arçelik 4042 T Arıza

scx4100

Üye
Merhaba;
Arçelik 4042 T buzdolabım var, çift kapılı, forumda arama yaptım ancak sorunumla ilgili yeterli bir bilgiye ulaşamadım, gözden kaçırdıysam affola..

Sorunum şu;
Cihaz çalışmıyor ancak buzdolabının büyük kapağını açınca içerideki lamba yanıyor, dolayısı ile elektrik geliyor.

Cihazı fişten çekip yaklaşık 2 gündür bekliyorum, içini tamamen temizledim.
Fişe takınca yaklaşık 10 sn boyunca "Dınnn" ve ardından "tık " diye bir ses geliyor, herhangi bir soğutma yapmıyor, cihaz şu an hala fişe takılı değil, ne yapmamı önerirsiniz ?

röle veya termik değiştir olmazsa motor arızalıdır

röle veya termik değiştir olmazsa motor arızalıdır

Yanıtınız için teşekür ederim:;)

ben beyaz eşya tamircisi değilim ancak elimden tamir işleri gelir, röle & termiği nasıl temin edebilirim, ne yapmamı önerirsiniz ?

Motor arızalı ise tahminen ne kadar masraf çıkar, tamir ettirmeye değen bir model midir ?

slm cıkartığı ses dır çıt diye bir sesse role termik arkada ana motorun üstünde temik yuvarlak 5 cm kadar kablosu var rolede motor çeşidine göre şekli değişir piyasada tamircilerde bulabilirsin servis tanıdık değilse vermez role beyaz renkliyse motor bir ihtimal sağlam olabilir motor da 250 ila 370 arası değişir moturun kalitesine göre kolay gelsin

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Bu resmi internetten buldum, benim buzdolabının arkasına çok benziyor, motorun üstünde beyaz ( sanırım koruyucu ) bir plastik var, dediğiniz malzemeler bu plastiğin altında mı ?

lq3js.jpg

Zahmetiniz için çok teşekkür ederim, akşam işaretlediğiniz bölgeyi inceleyip bilgi veririm :)

İşaretlenen bölgeyi söktüm, İlgili parçaları yakın bi yerdeki parçacıdan 7 TL karşılığında temin ettim, söktüğüm şekilde taktım, fişe taktım ve çalışma sesini duydum :)

beni masraftan kurtaran , yanıtlarıyla bana yol gösteren ustalarıma çok çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri