Anlik asiri elektrik tuketimi sorunu.

Debugger

Üye
arkadaslar merhaba,

Uzmanlik alanim bilgisayar donanim ve network guvenligi. Kendim hobi olarak bir farm kurmak istiyorum. (Bitcoin uretimi icin.) Yuksek miktarda ekran kartini gunde 20 saat calistiracagim. Gerekli watt degerini hesaba kattigimda anlik 10kw cekim gunluk 200kw tuketim soz konusu olucak. Bu konu hakkinda 2 temel sorunum var.

1) evin elektrik tesisatini degistirecegim, anlik 10kw enerji tuketimim guvenlik olarak problem yaratir mi. Kisa devre, yangin vb. Bilgisayarlarimi ballast ile kullaniyorum.

2) bu asiri tuketim tedas ya da polis hatta maliye tarafindan dikkat ceker mi. Sen hayrola ayda 2000 tl elektrik harciyorsun ne is diyerek belirli bir yetkili merci calisaninin kapima dayanma ihtimali var mi?

Cok tesekkurler cevaplariniz icin,

Sevgiyle kalin.

arkadaslar merhaba,

Uzmanlik alanim bilgisayar donanim ve network guvenligi. Kendim hobi olarak bir farm kurmak istiyorum. (Bitcoin uretimi icin.) Yuksek miktarda ekran kartini gunde 20 saat calistiracagim. Gerekli watt degerini hesaba kattigimda anlik 10kw cekim gunluk 200kw tuketim soz konusu olucak. Bu konu hakkinda 2 temel sorunum var.

1) evin elektrik tesisatini degistirecegim, anlik 10kw enerji tuketimim guvenlik olarak problem yaratir mi. Kisa devre, yangin vb. Bilgisayarlarimi ballast ile kullaniyorum.

2) bu asiri tuketim tedas ya da polis hatta maliye tarafindan dikkat ceker mi. Sen hayrola ayda 2000 tl elektrik harciyorsun ne is diyerek belirli bir yetkili merci calisaninin kapima dayanma ihtimali var mi?

Cok tesekkurler cevaplariniz icin,

Sevgiyle kalin.
Öncelikle elektrik sözleşme gücünüz değişmeli faturalarda kw aşım bedeli de vardır.Gerçi pek uygulamaz bu cezalı durum ama evinizin kabloları o kadar kw kaldırmaz!10kw=10000w dır 10000/220=45 A yapar ev tesisatınızın en kalın kablosu 2,5nya dır ve maksimum 25 A çeker süekli 45A maruz kalınca yangın çıkarır!Zaten evinizin girişindeki ana sigorta maksimum 40A dir 32A de olabilir bu sigortada kaldırmayacaktır!tedaş a başvurup tadilat projesi çizilip sözleşme gücünüzü artıracaksınız ve hem evinizin ana besleme kablosundan daire içi tesisata kadar değiştirmeniz hemde sigortalarınızı uygun değere getirmeniz gerekir aksi takdirde yangın dahi çıkarabilirsiniz bırakın cezalı fatura ödemeyi

Selamlar,

Cok tesekkur ediyorum mesajiniz icin. En kisa surede tedasa gidecegim.

Gerekli tesisat ve ana hat cekilirse sigorta degisimi vs, evin icerisine sorunsuz yapabilirim sanirim degil mi anlik 10000w tuketimi.?

Hesaplarima gore aylik 4.100kw tuketimim olucak.

Iyi forumlar

Bu konuyu gectigimiz aylarda yine gundeme gelmisti bu harcamalariniz geri donusu ne kadar surede olacak?

Giderler dustugunde kalan rakam sizi tatmin edecekmi?

Evet karsiligini alabiliyorum.

En kisa surede yapilacaklar,

Sozlesme yenilenmesi
Yeni sigorta
Yeni tesisat

Bu bitcoin dalgasının gelecekte çok sağlam yer edineceğini düşünüyorum

BTC hakkında forum içerisinde bir başlık var ise sorularınıza seve seve yanıt vermeye çalışırım. 4 yıldır btc trade işlemi yapıyorum. Fakat aklıma şu soru takılıyor,

Elektrik firmaları aşırı elektrik tüketen evleri takibe kontrole geliyor mu? Başımıza maliye problemi çıkmasından korkuyorum doğrusu. :(

BTC hakkında forum içerisinde bir başlık var ise sorularınıza seve seve yanıt vermeye çalışırım. 4 yıldır btc trade işlemi yapıyorum. Fakat aklıma şu soru takılıyor,

Elektrik firmaları aşırı elektrik tüketen evleri takibe kontrole geliyor mu? Başımıza maliye problemi çıkmasından korkuyorum doğrusu. :(
hayır böyle bir takip söz konusu değil. güç arttırım projesi çizdirerek tesisatınızı projeye uygun trifaze olarak getirin bir sorun olmaz. slm

Anlık 10kW nasıl ölçtün? Kaç makine var makine (kasa+monitör) değerleri nedir? Kaçak kullanmayıp faturanı düzenli ödediğin sürece sorun yok kimse kapına gelmez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri