Amper Değerlerini Bulamadım Acil Yardım!!!

levent17

Üye
Herkese sordum ama sınıftan çözen çıkmadılütfen yardım!!!

Şekildeki değerlere göre hesaplayarak A1,A2,A3,A4 ve A5 Ampermetrelerinin akımlarını bulamadım.

Yardımınız için teşekkür ederim çözülüş yöntemini anlattınız ztn beş dakkada yaparım şimdi bunu yapabilecek insan olsa ona sorup öğrenirdim ama kimseden yanıt alamayınca tek çarem size danışmak oldu vaktinizi aldım kusura bakmayın

Soruyu tekrar tekrar çözdüm ölçülen akımların toplamı Ik'dan fazla çıkıyor nedense böyle olmaması lzm net cevabı öğrenir öğrenmez buraya yazacam ok iyi akşamlar

İşte bulduğum sonuçlar bu:

A1=1,342A A2=0.376A A3=0.376A A4=0.282A A5=0.658A

Yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim ;D

Bir arkadaşla beraber uğraştık çözümü böyle bulduk.Bana pek doğru gibi gelmedi ama başka türlü de olmuyor

Levent kardes L5 + L4 toplamakla bi hata yapmissin dikkat edersen 9ohm 2 ohm ve 3ohm kesistigi noktada bi akim kavsagi olusuyor bu yuzden ilk olarak 9ohm ve 3ohm nin paralel direncini hesaplayip kavsagi ortadan kaldirip daha sonra 2 ohm ile seri cozmen gerekecek . Azminden dolayi tebrik ederim eger bu en basit konuda gosterdigin azmi tum hayatina yansitirsan asamiyacagin sorunun kalmayacagina eminim bikmadan usanmadan devam et tekrar tebrikler kardesim

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri