Allen-Bradley PanelView 550 - 2711-k5a2

arix

Üye
Allen-Bradley PanelView 550 - 2711-k5a2

Arkadaşlar bu OP hakkında bilgisi olan varmı? porgramlama kablosu , bağlantısı ve software bilsi ile ilgili..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Panel Builder diye bir programla yazılım yapılıyor. Ben daha önce PV600'e yazmıştım bu programla. RS232 veya RS Linx üzerinden program yükleyip-alabiliyorsunuz.

Automation Systems - PanelView Standard Terminals
Buradan bilgi edinebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
free lisanslı Panel Builder programını indirdim ve bağlantı kablosu konsunda araştırma içerisindeyim

Standart RS232 kablosu ile bağlanabilirsiniz. 3----2, 2----3, 5---5 şeklinde bağlanacak.

Standart RS232 kablosu ile bağlanabilirsiniz. 3----2, 2----3, 5---5 şeklinde bağlanacak.

panelin 232 girişi göremedim 2 adet girişten 1 adet plc haberleşmede kullanılıyor diyeri standart ağ kablosu konnektörü girişi var. buradan ilk denenmde plc powerini kesti ki anlamadım neden oldğunu ( ab plc) ve güç kaynağını söküp takmadan düzelmedi haliylede plc programı uçtu yeniden yükledim.

Ayrıntılar yukarıda verdiğim linkte var. Orada RS232 portunun sadece printer için olduğu yazılı ve download/upload'un sadece DH485'ten yapabileceğin yazıyor.
Benim kullandığım PV600'de bu porttan da program upload/download mümkün idi.
(Terminals with DH-485 communication require application file uploads/downloads through the communication port. The RS-232 printer port on these terminals is for printing only)

Ayrıntılar yukarıda verdiğim linkte var. Orada RS232 portunun sadece printer için olduğu yazılı ve download/upload'un sadece DH485'ten yapabileceğin yazıyor.
Benim kullandığım PV600'de bu porttan da program upload/download mümkün idi.
(Terminals with DH-485 communication require application file uploads/downloads through the communication port. The RS-232 printer port on these terminals is for printing only)

hala upload edemedim..

2 giriş var rs485 ve dh485
rs485 den normal data kablosuyla ve cros kabloyla denedim ama olmadı

dh485 kısmına nasıl bir kabloyla bağlanmam lazım tam anlayamadım veya bu kabloyu nasıl yapabılırım

hala upload edemedim..

2 giriş var rs485 ve dh485
rs485 den normal data kablosuyla ve cros kabloyla denedim ama olmadı

dh485 kısmına nasıl bir kabloyla bağlanmam lazım tam anlayamadım veya bu kabloyu nasıl yapabılırım

Hocam PLC'niz nedir öğrenebilirmiyim?

Tamam Allen Bradley ama logix5000 mi, PLC5 mi, sistemi soruyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri