Aklımdaki Makinayi Yapmak istiyorum Yardımmmm!!

Mekanik ve elektronik kısımlarında yardımcı olmak isterim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
Dediğim gibi ne kadar küçük olursa benım için okadar iyi nereden başlamam lazım ahşap kutu içinde olabılır mesela 24 satte bir içindeki kağıttan sırayla dışarı vercek c.berkan vakum pompası ve vakum pompasi ile yapılabılır gorusunu paylasmıs benım aradıgım aslında daha kucuk bir makine

Çıkan kağıtlar makina içine geri mi alınıyor yoksa çekiliyor yırtılıyor mu?

Çıkan kağıtlar makina içine geri mi alınıyor yoksa çekiliyor yırtılıyor mu?

çıkan sozleri dısarı atıor gerı gelmıcek kagıtlar sadece kagıtları 24 satte bir dısarı ıttırsın fırlarsn ama yeterki bi tane cıkarsın 24 satte :)

Rulo olmasında sakınca yoksa küçük olması açısından hurda pos cihazı kullanılabilir.

Ben kutuyu şöyle düşündüm, cihazın altı boş olacak kahve makinesi gibi alttaki boşluğa parçaları bırakacak, küllük giib küçük bir şey konacak kağıt buradan alınacak. Vakumla kollu mekanizmayla uğraşılmayacak.

Ben kutuyu şöyle düşündüm, cihazın altı boş olacak kahve makinesi gibi alttaki boşluğa parçaları bırakacak, küllük giib küçük bir şey konacak kağıt buradan alınacak. Vakumla kollu mekanizmayla uğraşılmayacak.

ornek olarak 1 kutu kutu altı bos altında kullu olcak onun ıcınden alcak evet guzel fıkır peki bu kagıtları bırakma ıslemını nasıl yapabılırım ? bır fıkrınız varmı

ufak/mikro selonoid, cımbız tarzı kağıt tutacak elektrikle dışa çıkıp serbest kalacak gerisi yer çekiminin işi :),
Başka yöntem ; kürdan kaldırma kutusu yine selonoid tabi kağıtların karton olması gerekli.
Tabi rastgele işi için programlı işlemci gerek, teyplerdeki "rastgele çal" modu gibi.

ufak/mikro selonoid, cımbız tarzı kağıt tutacak elektrikle dışa çıkıp serbest kalacak gerisi yer çekiminin işi :),
Başka yöntem ; kürdan kaldırma kutusu yine selonoid tabi kağıtların karton olması gerekli.
Tabi rastgele işi için programlı işlemci gerek, teyplerdeki "rastgele çal" modu gibi.

eveT gerçekten bilgi veren hocalarımıza arkadaşlarımıza teşekkur ediyorum bülent bey çok saolun kurdan kaldrma makinası soyle bır şey buldum resmini koydum alta onu alıcam ve kutusunu buyultcem karton kagıtları o aralıktan gecıcek halde kesıcem ve kagıtların arkasına sabit bir yay kaldıraca dogru ıten ama bunu 24 sat ıcınde dısarı verenı yaparsam bu konus altında paylasıcam herkese teşekkur ederim :) benım anlattgım sıstemı 24 sat ayarını verebılcek dusuncesı olan arkadaslar varsa bılgılerınız beklıyorum :)

Ekli dosyalar

• gf.jpg
    gf.jpg
    15.7 KB · Görüntüleme: 11

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19