Akü için SMPS seçiminde yardım

Merhabalar ben bir projemde aküde kullanmak üzere SMPS satın alacağım. SMPS in giriş voltajı yaklaşık 155V çıkış 12V, çıkış akımı da 10-12 Amper olsa yeterli olur diye düşünüyorum. Fakat netten araştırdığımda çok fazla çeşit bulamadım bulduklarımdan da emin olamadım. Sizlerin bildiği bir firma varmı acaba bu özelliklerde bir SMPS temin edebileceğim? Yada benim bulduklarımdan tavsiye edeceğiniz var ise fiyat, özelliklerine göre o konuda bilgilerinizi de almak isterim. Bulduklarımı resim olarak paylaştım. İlginiz için çok teşekkürler.

111.png

Merhabalar.

Verdiginiz bilgilere resimdeki sag ve soldaki iki donusturucu uyuyor. Ancak bir yanlislik olmamasi acisindan giris voltajinizi 155 volt olarak belirtmissiniz. Bu voltaj dc mi ac mi? Listelediginiz urunler dc voltaj girisine sahip.

Yazinizdan anladigim kadariyla solar sistem icin voltaj donusturucusu gibi algiliyorum.

Bir diger onerim led trafosu olarak gecen smps lerde genis giris voltaj araliginda calisabilirler. Cok kritik bir yerde kullanilmayacaksa uygun bir modifikasyonla smps trafo kullanmak daha kolay ve ucuz bir cozum olabilir. Cunku listelediginiz urunler gercekten pahali urunlermis. Ortalama 150€

Kolay gelsin.

SMPS' yi aküye direk bağlayarak şarj işlemi yapamazsınız.

Saygılar....

Merhabalar.

Verdiginiz bilgilere resimdeki sag ve soldaki iki donusturucu uyuyor. Ancak bir yanlislik olmamasi acisindan giris voltajinizi 155 volt olarak belirtmissiniz. Bu voltaj dc mi ac mi? Listelediginiz urunler dc voltaj girisine sahip.

Yazinizdan anladigim kadariyla solar sistem icin voltaj donusturucusu gibi algiliyorum.

Bir diger onerim led trafosu olarak gecen smps lerde genis giris voltaj araliginda calisabilirler. Cok kritik bir yerde kullanilmayacaksa uygun bir modifikasyonla smps trafo kullanmak daha kolay ve ucuz bir cozum olabilir. Cunku listelediginiz urunler gercekten pahali urunlermis. Ortalama 150€

Kolay gelsin.

Evet solar sistem için kullanacağız ve Dc voltaj onu belirtmeyi unutmuşum. Söylediğiniz led trafoyu bilmiyordum onu da araştıracağım çok bilgilendirici oldu benim için çok teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri