Ailem ıs bul dıye baskı yapıyor

Yunusjdj

Üye
Merhaba arkadaşlar, ben yas 21 elektronık bölümü meslek mezunuyum. Mezun olduktan sonra is arama başladım. Buldum da birkaç is yeri calıstım cıktım hep. Cıkmamasın sebebi ise sigorta yapmıyorlar mesai ücreti vermıyorlar gibi sebebler yuzunden. Su anda ise kucuk esnaf diyebileceğim yerlerde calısmak ıstemıyorum. Yukarıda belirttigim sebeplerden dolayı calısmak ıstemiyorum.

Bu yuzden 1 yıldır ışsizim. Ben de hayatımda yenı bir karar aldım. İngilizce ogrenmek, temel İngilizcem var 1 yıl ıcınde B1 seviyesine gelirim ve 1 yıl ıcınde 3000 yakın kelime ezberi yapabilirim ama ailem benı sürekli baskılıyor ıs bul diye. Her konu bana donuyor artık bu cok sıkıldım. Anladım okul olmadı tutunamadım bölümde ama yeni bir şey için ugrasmak ıstıyorum. Onlar sureklı benı baskılıyor, artık korku basıyor bazen ıstemsizce kendimi yatakta buluyorum kalkamayacak kadar. Sadece ıcımı dokmek ıcın yazdım buraya kadar okuduysan cok teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, ben yas 21 elektronık bölümü meslek mezunuyum. Mezun olduktan sonra is arama başladım. Buldum da birkaç is yeri calıstım cıktım hep. Cıkmamasın sebebi ise sigorta yapmıyorlar mesai ücreti vermıyorlar gibi sebebler yuzunden. Su anda ise kucuk esnaf diyebileceğim yerlerde calısmak ıstemıyorum. Yukarıda belirttigim sebeplerden dolayı calısmak ıstemiyorum.

Bu yuzden 1 yıldır ışsizim. Ben de hayatımda yenı bir karar aldım. İngilizce ogrenmek, temel İngilizcem var 1 yıl ıcınde B1 seviyesine gelirim ve 1 yıl ıcınde 3000 yakın kelime ezberi yapabilirim ama ailem benı sürekli baskılıyor ıs bul diye. Her konu bana donuyor artık bu cok sıkıldım. Anladım okul olmadı tutunamadım bölümde ama yeni bir şey için ugrasmak ıstıyorum. Onlar sureklı benı baskılıyor, artık korku basıyor bazen ıstemsizce kendimi yatakta buluyorum kalkamayacak kadar. Sadece ıcımı dokmek ıcın yazdım buraya kadar okuduysan cok teşekkürler.
evlat, aslında ailen kötü düşünmüyor, senin iyiliğini istiyorlar. biraz da sen empati yap, kendini onların yerine koy. bu güne kadar senin balık tutmanı öğrenene kadar seni balıkla beslediler. şimdi senin balık tutmanı bekliyorlar.
ben kızıma bakabilirim, annesi ile onun geleceğini garanti altına aldık. hiç çalışmadan ömrünün sonuna kadar avrupalı emekli gibi yaşayabilir. ama çalışmak zorunda, benim için değil, kendisi için çalışmak zorunda. ekmeğini kazanmayı bilmeli. bir baba olarak arkasında her zaman duruyorum, desteğim her zaman var ama bende bir gün toprak olacağım. desteksiz yürümeyi öğrenmesi lazım.
sen de iki ayağın üzerinde durmayı öğrenmelisin, zaten ailenin isteği de bu. ülkemizin şartları malum, yaratıcıya hep dua ettim, benden kötü durumdakilere yardımcı olsun diye. şimdi ailen olmadığı için rahatsın (aile= eş ve çocuk), ailen olduğu zaman her işi yaparsın. övünmek için söylemiyorum. millet uykusundayken gece 3te kalkıp dağıtıma giderdim. millet bayramda ailesiyle beraberken deniz üzerinde bir yerlerde çalışıyordum. bu günlerimde bu kadar rahat isem o günlerde (gençlikte) birikimlerim. devamı da sen yaz. doğru renkte iş bulana kadar devam et.

Önerim ; İş bul.
Asgari ücret 17bin TL az bir para değil. Boşta kalmaktansa; kendi paranı kazanırsın. İhtiyaçlarınızı giderirsiniz. Ailenize yük olmazsınız.
İngilizceyi her zaman, her yerde öğrenirsin. Yeter ki istekli ol.
Gelelim iş konusuna;
Sadece elektronik mezunusun. Mesleki Tecrübe yok. Bilgi birikim yok.
İşveren için, Düz bir insansın; Bir yerden başlayacaksınız.
Yattığınız yerden; bol vaatle şöyle maaş, böyle iş çıkar diye düşünmeyin "öyle bir dünya yok."
Mesleğin üzerinde veya severek yapabileceğiniz başka SGK lı herhangi bir işe de başlayabilirsiniz.
İşinde çalışırken boşta kalmadan, memnun değilsen, başka bir iş de arayabilirsin.
Bir kaç yıl böyle, çalışmanız gerekecek.
Başka seçenek;
İşkur 'da kaydınız bulunsun, İş bulma sitelerine müracaat edin.
Mezun olduğun okulun işini yapmak istemiyorsanız; mesleğiniz dışında, çağrı merkezlerine bakarsınız.
Onlarda asgari ücret, SGK, yemek, yol, veriyorlar
Fazla özellik aranmadan diksiyonu düzgün her kişi bu işlerde çalışabiliyor.
Gençsiniz, boşta kalmayın. Aileniz doğru söylüyor.
Fazla boşta zaman geçirmeden çalışabileceğiniz bir iş bulmalısınız.

Not: SGK çok önemlidir. SGK da 1 gün bile çok önemli dir.
Muhakkak sgk lı bir işte çalışın.

Son düzenleme:
Hemen hemen herkesin özellikle erkeklerin bu ülkede böyle dönemleri oluyor. Kimisi iyi atlatıyor kimisi kötü. Sana verebileceğim en değerli bilgi şu "iyi bir iş halihazırda bir işin varken bulunuyor". Boşta kalmayacak kadar bir işin olsun ücreti düşük veya mesai ücreti olmasın ama düzenli gidip geleceğin evden kurtulabileceğin bir işin olsun. Birazda ekonomik özgürlüğün olsun sonra ne yapacağına karar veririsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri