AG Enerji Taşıma Kablosu Kesiti

Arkadaşlar bu +16 lar da ne oluyur ayrıca bu hesaplamalar nasıl yapılır hesabı,formülü nasıl oluyor
Lütfen birazcık bilgi paylaşalım.Unutmayın ne kadar çok kalifiye insan okadar mutlu yarınlar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ben proğramı indirip hesaplamayı ona yaptırdım en ideal 3*50 alvinal kabloyu buldum hem toprak altı hem hesaplı ama topraklamayı ahırda yapsam nasıl olur ne kadar levha veya kazık kullanmam gerekir teşekkürler

1,5m'lik 2 adet galvaniz köşebent çakabilirsiniz. 30x3 galvaniz şerit ile irtibatlandırırsınız som bakır elektrot ve çıplak bakır ile yapılandan daha ekonomik olur. İşi bitirdiğinizde topraklama direncini ölçtürmeyi unutmayınız.

yardımlarınız için teşekkürler herkese kolay gelsin

slm benim bir sorum daha var biz buraya 50 lik alvinal kablo çektik diyelim ben damda kaynak işleri yapacağım makinem bir fazlı 220volt yaklaşık 5 kw yük çekiyor bu makina burda çalışırmı bu kablo bunu çekermi mühendis arkadaşların görüşlerini bekliyorum
yok çalışmaz diyorsanız milyarlarca yatırım yapmaya gerek yok derim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri