AG Abonelik Hakkında Yardım İstiyorum

nepa

Üye
Merhaba Arkadaşlar Yeni Bir Devlet binası yapıyoruz Bu Bina İçin Köşk Tipi 400 KVA trafo Koyduk Yalnız Keşfimizde Giriş Çıkış Hücresi -yedek Hücre ve koruma Hücresi Bulunmaktadır. Fakat Enerji müsaadesinde tedaş bizden OG aboneliği istedi E doal olarak Extra Ölçü Hücresi Konulacak ve Masraf 10 bin civarı artacak tedaşa sordum bunu neye görte yapıyorsunuz ben Ag de Abone olmak istiyorum adamlar geri adım atmadı yönetmelikte de bir sınırlama yok lütfen yardımcı olun bildiğiniz bir madde var mı 0 - 400 kva Arası trafolar AG den abonelik yapılır diye bir maddde var diye biliyorum ama bulamadım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
çok sayıda 400 KVA trafo ile aboneliğimiz var.geçen senede aldık hepsi ag den ölçüm yapıyor.trafo kayıplarını ekleyip faturalandırıyorlar.ama şartnamelerini hiç bilmiyorum.doğrusu.

nepa : 400 kvalık trafo için,ölçüm,AG den yapılır.
teknomem : AG den ölçüm yapılan yerlerde,tüketilen aktif enerjinin %3,5 ğu kadar trafo kaybı eklenir.
İlgili mevzuatları,EPDK da bulabilirsiniz.İlgili mevzuat ektedir.Kayıp oranı tesbiti daha sonra karışık
bir şekilde düzenlenmiştir.21 DAĞITIM ŞİRKETİ İÇİN'den öğrenebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Trao ölçüm noktası 630-400kva.doc
    121.5 KB · Görüntüleme: 35
  • 20 dağıtım şirketi tarife uygulama esasları.rar
    26.3 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye