abb sürücü siemens transmitter ile pıd (yardım)

demiryurek

Üye
merhaba ben abb acs800 (250kw) ve siemens SITRANS P, DS III Serileri transmitterle fan motoru hava basınç kontrolü yapmak istiyorum. hava basıncının 105 mbar da sabit kalmasını istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. kullanma klavuzlarını ekliyemedim istiyenlere e mail olarak gönderebilirim. yada internetten bulabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

Basınc düşük olmasından anladığım kadarıyla uygulaman fan ,PI kontrolde yapabilirsin bu uygulama da paremetreler için deneme yanılma ile bulabilirsin veya teknik destek verebiliriz

merhaba ben abb acs800 (250kw) ve siemens SITRANS P, DS III Serileri transmitterle fan motoru hava basınç kontrolü yapmak istiyorum. hava basıncının 105 mbar da sabit kalmasını istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. kullanma klavuzlarını ekliyemedim istiyenlere e mail olarak gönderebilirim. yada internetten bulabilirsiniz. şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba ABB ACH 550 invertör ü basınç sensörü bağlayarak motor frekans kontrolü yapmak istiyorum. Senin yazdıgın gibi birşey olacak. Sen soruna sevap alabildinmi ? :) veya parametreleri çözebildinmi ? yardımcı olabilirsen sevinirim

Siemens Sitrans p ile veya direk cihaz üzerinden pid yapılabilir fakat uygulama tipine göre parametrelendirme değişmektedir.Bu sebeple teknik destek talep ederseniz çözüm sağlayabiliriz mail:[email protected]

ABB den koray beyle görüştüm bana burdaki parametreleri ayarlamamı söyledi parametreleri ayarldım ancak transmitterin çıkışı 20ma ken ben sürücüde 6.5 mA olarak okuyorum elimde 10 sürücü var hepsindede 6.5mA görüyorum. ABB ile yaptığım görüşmede kontrol kartının arızalı olduğunu söylediler. ama 10 tane cihazdada aynı problem olamıyacağını düşünüyorum. ABB kendi gelip ayarlamak için ek ücret istiyor şimdilik beklemedeyim

ADIM 1 PID Kontrolünü Aktif hale getirmek
99.02 APPLICATION MACRO Parametresi PID-CTRL olarak değiştirilir

ADIM 2 PID Start konfigürasyonları
10.02 EXT2 STRT/STP/DIR Parametresi start verilecek dijital input olarak ayarlanır DI6 önerilir
11.02 EXT1/EXT2 SELECT Parametresi EXT2 olarak ayarlanır
11.06 EXT REF2 SELECT Parametresi KEYPAD olarak ayarlanır ( PID referansı için)
11.07 EXT REF2 MINIMUM Parametresine % cinsinden minimum motor hızı değeri girilir
11.08 EXT REF2 MAXIMUM Parametresine % cinsinden maksimum motor hızı değeri girilir

ADIM 3 Transmitter ayarı
13.06 MINIMUM AI2 4 mA olarak ayarlanır.(Eğer 0-20 mA lik transmitter kullanılıyorsa 0 mA girilir.
13.07 MAXIMUM AI2 20 mA olarak ayarlanır
13.08 SCALE AI2 %100 olarak ayarlanır
13.10 INVERT AI2 NO olarak ayarlanır.

ADIM 4 PID Kontrol Parametre ayarları
40.01 PID GAIN Parametresi 2 olarak ayarlanır
40.02 PID INTEG TIME Parametresi 1.5 s olarak ayarlanır
40.03 PID DERIV TIME Parametresi 0 olarak girilir
40.05 ERROR VALUE INV Parametresi NO olacak şekilde ayarlanır
40.06 ACTUAL VALUE SEL Parametresi ACT1 olarak ayarlanır
40.07 ACTUAL 1 INPUT SEL Parametrei AI2 olarak değiştirilir
40.09 ACT 1 MINIMUM %0 olarak girilir
40.10 ACT 1 MAXIMUM eğer maksimum basınçta 20 mA alınıyorsa %100 olarak girilir . 4-20 mA'lik transmitterden tankın Maksimum basınçta A mA bilgi alınıyor ise hesaplama şu şekilde yapılır =((A mA - 4 mA) / (20 mA - 4 mA))x100
40.19 ACTUAL FILTER TIME Parametresi yaklaşık 0.5 s olarak değiştirilir
40.20 SLEEP SELECTION Parametresi OFF olarak seçilir

DİĞER GÖZDEN GEÇİRİLECEK PARAMETRELER
12.01 CONSTANT SPEED SEL Parametresi NOT SEL olması iyi olur yanlış çalışmayı engellemek amacıyla
20.01 MINIMUM SPEED Parametresi RPM olarak motor minimum hız limiti girilir
20.02 MAXIMUM SPEED Parametresi RPM olarak maksimum hız limiti girilir
22.02 ACCEL TIME 1 Uygun hızlanma rampa zamanı girilir
22.03 DECEL TIME 1 Uygun yavaşlama rampa zamanı girilir.

13.06 MINIMUM AI2 4 mA olarak ayarlanır.(Eğer 0-20 mA lik transmitter kullanılıyorsa 0 mA girilir.
13.07 MAXIMUM AI2 20 mA olarak ayarlanır

Sizin basınç transmitteriniz 4 mA - 20 mA sanırım siz minumum sevyeyi 0 girdiğiniz için 6.5 mA gösterir sizin minimum seviyeyi %0 değil %20 olarak girmeniz gerekmektedir.

hackaner vagonda basınç kontrolü yapabiliyorum ama abb de yapamadım konu hakkında bilgin varsa yardımcı olabilirmisin ? teşekkürler

Arkadaşlar herkeze merhaba. çok cil yardıma ihtiyacım var.

elimizde bulunan ABB DCS i Siemens e cevireceğiz. IO kartlarını degiştirmeden sadece CPU siemens yaparak ABB IO larını kontrol etmek istiyorum . test ediyorum. ABB CI840 GSD file ı siemens>data>GSD klasörünün içine koydum. ve hardware olarak gördüm ekledim. adresini verdim ve profibus olarak tanıttım. fakat not available diyor. ve s7300 PLC üzerinde SF kırmızı sürekli BF kırmızı yanıp sönüyor. Nasıl haberleştirebilirim.

yardımlarınız için şimdiden teşekürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri