A4988 ile step motor çalışmıyor

Alperen&

Üye
2 adet 1.2A lik step motorum var fakatn yaptigim cnc devresi ile motorlar calismiyor titriyor ve a4988 sürücüleri asiri ısınıyor, vref değerini de ayarladim hatta potansiyometreyi de her yone çevirdim a4988 üzerinde ki fakat bir türlü olmadı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
step motor bağlantıları doğrumu genellikle ters kutuplara elektrik verdiğinde titrerler.

step motor bağlantıları doğrumu genellikle ters kutuplara elektrik verdiğinde titrerler.
Evet direk kablolu geldi zaten sokte taktim
16119258965202600529163945977338.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Direk kablolu gelmesi senden önceki bağlayanın doğru yapıp test edip etmediğini ispatlayamaz. Önce bi ölçü aletiyle kutupları test et sorunun motor bağlantısından mı yoksa karttan mı olduğunu anlamak gerek. Ondan sonra duruma göre adım atarız

Direk kablolu gelmesi senden önceki bağlayanın doğru yapıp test edip etmediğini ispatlayamaz. Önce bi ölçü aletiyle kutupları test et sorunun motor bağlantısından mı yoksa karttan mı olduğunu anlamak gerek. Ondan sonra duruma göre adım atarız
Kutuplari neye göre tespit edicem tam olarak

1A-1B ve 2A-2B arasında küçük bir direnç ve 1A-2A ve 1B-2B arasının açık devre olması lazım. Eklediğim şekle bak.

Ekli dosyalar

• A4988-connections[1].jpg
    A4988-connections[1].jpg
    41.3 KB · Görüntüleme: 59
Olabilir ama ölçmeden bilinmez

Kabloları karta girdiği yerlerden ölçeceksin gönderdiğim şekle göre. Doğru kutup doğru yere mi girmiş diye

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri