5 eksen cnc yardım.

günaydın herkese :) ekledm kardeşim seni msn e, yardımlarını beklyrm. kolay gelsin tüm site sakinlerine.

bir allah ın kulu da yokmu bana yol gösderecek, sabah akşam kontrol edyrm siteyi belki bu işlerden anlayan biri yardımcı olur diye ama kimseden ses seda yok :((

bu sayfada arkadaşımız çalışan bir 3 eksen kontrol devresi vermiş başka bir arkadaşta yapmış denemiş haaa belkide ben biliyorum gordum o sayfayı diyeceksiniz ama ben bilmiyorum :)
umarım işinizi görürecek bişeylerdir..

burada üstte daha evvel linkli verilmiş bi yer var... ne arasan var :)

Son düzenleme:
bu sayfada arkadaşımız çalışan bir 3 eksen kontrol devresi vermiş başka bir arkadaşta yapmış denemiş haaa belkide ben biliyorum gordum o sayfayı diyeceksiniz ama ben bilmiyorum :)
umarım işinizi görürecek bişeylerdir..

burada üstte daha evvel linkli verilmiş bi yer var... ne arasan var :)

teşekkür ederim yazdığın için, bende ilk basta 3 eksen yapacam sonradan 5 eksen denemeyi düşünyrm. malzemeleri nerden alacağım. :( kıbrısda yaşıyorum ve burda o malzemeleri bulmak imkansız

evet arkadaşlar, malzeme tedariğinde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum tatil e girdim ve artık atölyemi bu iş için ayarlayacam.türkiye den 1 hafta içinde arkadaşım gelecek bu iş için kısa bir süreye ihtiyacım var, eğer ilgili arkadaşlar bana yardım ederse çook sevinirim :)

Merhabalar;

makinanız için gerekli malzeme listesi oluşturduysanız mekanik ve elektronik tüm parçaların tedariği için Avrasya Mühendislik öneririm.

Avrasya CNC Makina & CNC Makina Para ve Ekipmanlar

Malzeme seçiminde alternatifler ile yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar şimdiden kolay gelsin.

Slm'lar

Biz ebay'den 4axis + 2axis lik, ucuz, 2-3A'lik iki Step Motor surucusu ile 5 motor suruyoruz ama y cift motorlu (Slave)
Mach3 kullaniyoruz 3-5m/dk gibi hizlarda pek bir problem yasamiyoruz.
Ama 5 eksen nasil olur pek bilemiyorum.

Calismalarinizda basarilar dilerim

burada 6 eksen felan diyor ama
ben bunu 3 eksen olarak kullanıyorum çokda memnunum

Ekli dosyalar

• upload_2014-10-27_17-3-12.png
    upload_2014-10-27_17-3-12.png
    130 bayt · Görüntüleme: 34

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216