45 kw inverterle 5.5 kw motor çalıştırmak

bektasari

Üye
Merhaba çalıştığım yerde 1 ahu'ya inverter uygulaması yapacağım ama ana motoru bağlamadan test etmek istiyorum.elimde boşta 5.5 kw 1 motor var hız kontrol on off vs test etmemde sorun olurmu hem inverter hemde motor için.Not inverter danfoss vlt6000 serisi 45 kw parametrelerden en düşük motor gücü 15kw olarak ayarladım

Sent from my E6603 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
motoru zorlamazsanız sorun olmaz.
motoru zorlarsanız motor ısınıp zarar görebilir.
inverter motorun dayanacagı akımdan fazlasını verebileceği için.

5.5kw lik motoru direk kaldır veya y/u yol ver motor max.devirde caliscaksa sorun yok yok kanalda titreşim vibrasyon olur dersen sürücü b aglayacaksin fakat motora fazla yüklenme

Merhaba çalıştığım yerde 1 ahu'ya inverter uygulaması yapacağım ama ana motoru bağlamadan test etmek istiyorum.elimde boşta 5.5 kw 1 motor var hız kontrol on off vs test etmemde sorun olurmu hem inverter hemde motor için.Not inverter danfoss vlt6000 serisi 45 kw parametrelerden en düşük motor gücü 15kw olarak ayarladım

Sent from my E6603 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

motor etiket bilgilerini hız kontrol cihazına girdikten sonra ne problem olabilirki çalıştırabilirisiniz
daha düşük güçteki motorları bile çalıştırabilirsiniz

Dediğiniz gibi parametreleri en düşük güç olan 15 kw ayarladınız ancak motorun anormal durumlarda veya sargılardan kaynaklı durumlarda çekeceği aşırı akımları invertörün görmesi pek mümkün olabilir mi acaba ? tabi test etmek amacıyla sıkıntı olmaz ama devamlı çalışmada olası arızaları dikkate almak gerekir.

Arkadaslarinda dedigi gibi zorlamadan test amacli kullanabilirsin. Yada sebeken saglamsa direkte kaldira bilirsiniz arkadasin dedigi gibi.

Mesela benim sebekem saglam 22kw yi bile direk yol veriyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri