3G izmir

Arkadaşlar Selamun aleyküm herkese hayırlı akşamlar...

Arkadaşlar ben leptop almayı düşünüyorum gözümede güzel bi leptop kestirdim işimi görecek şöyle 15" monitörü olan güzel bi makina ama diyom ki bide 3G alayım heryerde internetim olsun bu ttneti de kapattırıyım.

Ama 3G hakkında pek bi bilgim yok çekişi kalitelimi kaç giga byte kota limiti veriyo aylığı kaç para gibi soruları ve kullanımı hakkında siz ne önerirsiniz içinizde kullanan arkadaşlar varmı varsa tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum ...Herkese hayırlı geceler dileklerimle...

Arkadasım ben vodafone kullanıyorum, il olarak Tekirdağ.
ilk bilmen gereken henüz cogu yerde 3g desteklemiyor, edge kullanılıyor, ben sanslılardanım benim burda var. Ama İzmir şehir merkezindede vardır artık. sistem yeni olduğu için aksam üstleri genelde yavas oluyor biraz kasıyor ama kesinlikle cok yavas değil ve insanı kahretmez, hatta kötü hali bile ttnetten daha iyi ve hızlı bence.

sonuc olarak ben menmnunum, ama 1GB filan alma bir ayda yetmiyor.

S a has_artvin_li fiyatlar şöyle:

Turkcell aboneleri:
1 GB’lık interneti ayda 29 TL’ye, 4 GB’lık interneti ayda 39 TL’ye, 8 GB’lık interneti ise ayda 69 TL’ye kullanıyor.

avea aboneleri:

avea 3G Hoşgeldin Paketi:
Ayda 7 TL karşılığında
30 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuşma
1 saat ücretsiz Mobilvizyon
100MB data

3G Standart Paket:
Ayda 17 TL karşılığında
60 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
3 saat ücretsiz Mobilvizyon
250MB data

3G Süper Paket:
Ayda 27 TL karşılığında
150 dakika heryöne ücretsiz görüntülü konuş
5 saat ücretsiz Mobilvizyon
500MB data

vodefon aboneleri :
250 MB – 60 kontör (K250MB1A AC yazıp 3636 gönder)

1 GB – 160 kontör (K1GB1A AC yazıp 3636 gönder)

Birde gözün gör dediği gerçekler:
Tüm dünyada Haziran 2009 itibarıyla 120 ülkede 3G hizmeti verliyor. Kenya, Etiyopya, Uganda, Moğolistan, Nepal, Tayland,Peru gibi ülkeler Türkiye’den önce 3G’ye geçtiler. Kongo, Irak, Afganistan, Moritanya ve Küba’da 3G hizmeti henüz bulunmuyor. Çin ve Cezayir’de ise 3G’ye geçiş çalışmaları sürdürülüyor.
Dünyada 284 operatör 400 milyondan fazla abonesine 3G hizmeti sunarken bu bu firmalardan 31’i, aynı zamanda LTE (Long Term Evolution-Uzun Dönem Evrim) olarak da adlandırılan 4G'ye geçiş için test çalışmalarını sürdürüyor.

vodafone

1GB 30TL

5GB 45TL

Birde sözleşme sürene göre ilk 3 ay bedava oluyor ve modem modelin değişiyor.

ben kullandım 3 operatörün internetini hiç biri 5 para etmez açık hacada olacaksınki verim alasın yoksa evde hiç verim alamazsın açık havada bile çok kötü adslnin yerine hiç tutmazyada fiber internet al evine ve 3g çok pahalı

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,410
Son üye
Erc.cgz

Yeni konular

Geri