380v surucu

380 v danfuss vlt2800 serisi 1.5 kw surucu ile 6 adet 0.22 kw 415v motor kontrol etmek istiyorum.surucu çıkışına her motor için termik atıyorum akım ayarlarını yapıyorum.ama yinede surucu hataya duşmemesine rahmen motorlar termik atıyor.motorların etiket değerleri birebir aynı sebep ne olabilir yardım edebilirmisiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Motorlar boştamı çalışıyor.Birde motorları 415 volt demişsiniz.380 volt verdiğinizde motorlar etiketinde yazan amperden daha fazla çekecektir.Eğer motorların etiketinde yazan değerde termik manyetik şalter takdıysan aşırı akımdan atacaktır.415 volt ile motor amperini çarp çıkan sonucu 380 volta böl termik değerin çıkar ortaya

motorlar 1350 devir fakat 340 devirlik reduktör var surucuye motor etiket bilgilerini oldugu gibi 415 v olarak girdim voltaj değerini.motorları su kıvamında bir jeli çırpmak icin kullanıyorum.dediğiniz doğrultuda 0.8a falan çıkıyor ayarlayıp bi bakıcam.elimde 3 kw bir sucu ile denedim yine aynı sorun 5.5 kw bir surucu ile denedim bu sefer calıştı uzun bi sure deneme yaptım her hangi bi sorun olmadı.mantığını bi turlu kavrayabilmiş değilim.

ismail bey sürücüler Şebeke elektriğini yükseltemez benim bildiğim ups olsa çıkış voltajını ayarlayabiliyorsunuz ama invertör veya driver ne derseniz deyin voltaj ayarı yaptığınızda sizin sürücüye uyguladığınız voltaj a göre ayarlanır!içindeki voltaj ayarlama bölümü eğer şebekeniz 220 volt ise siz 220 voltu seçersiniz 380 volt ise 380 voltu seçersiniz.unutmadan sürücünün voltaj ayarlarını değiştirmeyi unutmayın motorlar çalışsa bu sefer sürücü arıza geçebilir!

Torque characteristic Parametre 101(8) Special motor mode seçiniz.Motor parametresi P102-103-104-105-106 ayarlayınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri