32 Adet Dijital Input ve Logo

renkli16

Üye
Herkeze selamlar,benim 32 Dijital girişim var ve ben hepsini Logo TD kullanarak göstermek istiyorum.Sanırım 50 adete kadar text ekranda görüntülemek mümkün ama logo en fazla 24 girişi bulunuyor.2.bir logoyu sisteme bağlasam tek td ekranda onunda girişi görebilir miyim?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
eib/Knx veya asi interface modülü ile olabir ama bayağı pahalıya gelir

logoda modül kullanmadan girişleri çoğaltman mümkün diyot yardımıyla ben kullandım ve oldu ************ yardımcı olabilirim m.bulut

Moderatör tarafında düzenlendi:
logoda modül kullanmadan girişleri çoğaltman mümkün diyot yardımıyla ben kullandım ve oldu 5336945451 yardımcı olabilirim m.bulut

Merhaba bu söylediğiniz konuyu biraz daha açabilirmisiniz?Bu işlemi tam olarak nasıl yaptınız?

arkadaşım program yaparken 1 işlem yapmıcak 1 ve 2 geliyorsa 1 ve 3 geliyorsa 2 ve3 geliyorsa şeklinde programlıyackısn tlf yazdım gerşekten ihtiyac duyuyosan çağrı at anlatırım burda program nasıl yollanıyo bilmiyorum sorada diotları kullanacaksın biliyosun + yı bir yöne geçiriyolar logo 8 giriş 8 in katlarına çoğaltman mümkün yani

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anladığım kadarı ile binary(ikili ) kodlarla yapılıyor mesela 3 girişi 7 giriş yapabiliyorsunuz. diyotları matriksliyerek. çok akıllıca

Son düzenleme:
invertörlerdede kullanıyorum çok işime yarıyo röle kullanmama gerek kalmıyo dielimki 1 2 3 klemens var 1 ve 2 start aynı zamanda 3 ede köprü atarsak sabit hız atanmış hız diyelim bunuda röle kullanmadan yapabiliyoruz diyotla

evet aynen anlattığınız gibi açıklamalarla mümkün olmayanı mümkün yaptınız tşkler

Ben de diyotlar ile böyle bir devre yapmıştım.İşlemcinin 3 girişini kullanarak 7 çıkış elde ettim.Problemsiz çalışıyor.

bu bilgiyi paylaşıp denediğiniz için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri