3 FAZLI SİSTEMLERDE FAZ AKTARICI

suha37

Üye
Yeni oluşturulan bu cihazla 2-3 fazlan beslenen : ama iki veya uc fazı kullanmayan (klıma aydınlatma ev aydınlatması fabrika vs)ama enerjının kesılmesı ıstenmeyen :
Unıtelerın calışmasın saglayan bır urundur
Istenen kw sıparıs uzerıne uretılır
Enerjı 1 fazda kesıldıgı anda fazın yoklugunu algılayıp beslenen her hangı bır fazı sısteme verır
Enerjı geldıgındede orıjınal hale doner
Faz dusuklugunun sısteme verdıgı hasarları onler

ATILLA ÇOLAKOGLU
ASCA elektrik ve kontrol sistemleri

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaş dediğin şekilde trifaze yüksek güçlü sistemlerde fazların yüklenmeleri dengesiz olur.buda zararlara yol açar sanırım.ürünü biraz daha detaylı anlatırsan daha faydalı olacağına inanıyorum.teşekkürler.

bu sıstem cok yuksek gucler ıcın degıldır apartman hastane aydınlatma gsm tv verıcı unıtelerı vs ıcındır
sıstemın maksadı arıza gıderılene kadar sıstemı ayakta tutmaktır.
tam plc ve pıc korumalı yazılımla sıstemı sureklı kontrol altında tutuyor.
arıza anında mesaj atma ozellıgı var
ozellıklede gsm anten unıtelerıne tam uyumludur

gerçekten çok işe yarayacak tabiki çok güçlü sistemlerde kullanamayız bide üç fazın gerektiği yerlerde ( yani üç fala çalışan cihazlarda) de kullanamayız

ok sanırım işe yarar.fakat rst fazlarının ör:t fazı gitti.s yi alıp giden t fazının yerine koyamaz ki koysa bile fazlar arası 380 olduğundan alıcı çalışmaz [3 fazlı sistem] lerde.

cihazı biraz daha ayıntılı anlatsanız iyi olurdu ama tedaş bunun üretimine nasıl izin vermiş anlamadım mesala mahallemizde fazlardan biri trafodan aşırı yük sebiyle atmış olsun atmış olan fazdaki aboneler bu cihaz sayesinde diğer fazlara geçerler ve diğer fazlarda aşırı yüke maruz kalır ve onlarda da trafodan sigorta atar. bu sayede tüm mahalle elektriksiz kalır.

bu sıstem 3 fazla beslenen motor lu sıstemler icin dgildir
örnek verırsek bır eviniz veya iş yeriniz var
3 fazla besleniyor
fazlardan herhangi biri kesilince diger fazı kesik fazın oldugu yere baglıyor ve enerjı kesıntısı olmuyor
ayrıca bır özellıkte şu gelen enerjı aşırı yüklenmiş olsun ve voltaj 180v olsun o voltaj sıstem için problem olacagından yok kabul ediliyor ve onun yerine saglam degerli fazı baglıyor
bu işin tedaşnan ne alakası varkı tedaş adam gibi enerjisini sana veremiyorki belirtiginiz üzere trafolar dengesiz yüklü zaten
enerji müsadesi alınırken fazlar eşitmi diye kontrolmu edilyorki
sayaçı bagla içeri ne takarsan tak klima kombi ufo...vs..
zaten senin 3 fazından 2 gitmiş tedaş bakacak sistem normale dönesiyeden sen zor durumda kalma

arkdaşlar dönem ödevim var bu konuyu nerden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz :
ÜÇ FAZLI ELEKTRİK SİSTEMLERİ VE DENGELİ DENGESİZ SİSTEMLERİ

trifaze her hangi bir cihazı olan hiç bir yerde kullanılmaz ben ce ev apatman olabilir ama diğerleri asla çünkü 3 fazlı cihazlar 2 faza düştüğünde yanar yani arıza verir ama faz kesilince trifaze çalışan cihazları devreden çıkarıp sadece monofaze cihazları devreye sokacak bir otomasyon olabilir oda astarı yüzünü geçer diye düşünü yorum ayrıca ben bu sistemi bizim mahalledeki bir kahve hane ye 4 kontaktörle uygulamıştım 96 yılında yani 7 kw bir sistem kullanan yeri toplam 100 150 milyona bu gün bile çözebilirim acaba bu sistemin fiyatı nedir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri