25 metre RGB led için uygun kesitli kablo.

Herkese merhabalar. Yanyana 2 adet 25 metre ve metrede 120led bulunan rgb led kullanacağım. Toplamda 50 metre led olacak. Aldığım yer metrede 2A olarak hesabını yap dedi bende 12volt 125A trafo aldım. Başlangıçtan ve sonundan enerji beslemesi yapacağım. Buna ek olarak her 5 metrede bir daha besleme yapacağım. Toplamda 6 noktadan enerji girişi olacak. Her enerji girişi noktasında da 8 adet kablo gerekecek. Pratiklik için dt8 kablo kullanmayı düşünüyorum. Her bağlantı noktasında 4ü bir şerit lede, diğer 4ü diğer şerit lede bağlayacağım. Dt8 sorun yaratırmı bu iş için. Daha kalın kablo olunca ledler dipdibe montajlanacağı için 8 adet kablo lehimlemesi de baya zor olacağını düşünüyorum. Bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri