2011 FİYATLARI NASIL OLMALI

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar
bildiğiniz gibi enflasyon düşmesine rağmen klimaların sarf malzemelerine hergecen gün zam geliyor . gecen sene aldığımız r22 60 65 lira iken şimdilerde160 lira
2011 yılında klima Bakım onarım malzeme ücretlerine zam yapmalımıyız yapmamalımıyız... bunu merak edip tüm meslektaşların fikirlerini öğrenmek istedim açıkçası..
mesela montaj demontaj yıllık bakım gaz şarjı bakırboru metre fiyatları ne olmalı veya şimdilerde ne uyguluyoruz??

ilk olarak konuyu ben açtığım için ilk cevabıda ben vereyim...

montaj:100 salon:150
demontaj+montaj :150 salon:250
gaz şarjı R 22: 70 salon:150
yıllık bakım ve temizlik:70
bakırboru metre:25 salon:35 tl
olarak uyguluyorum
sevgiler saygılar...

Fiyatların makul seviyelerde. Yıllık bakımdan kastın bir defaya mahsus mu onu belirtirsen daha iyi olur..
merakımdan soruyorum kusura bakma .. klimacılıkta neden salon normal ayırımı yapılır ???. montaj demontaj aşamalarında hammaliye açısından ayırım yapılır bunu kabul ediyorum fakat gaz şarjı neden 2 katı ???gerek bakır boru çapı gerekse tesisat uzunlugu kullanılan gaz miktarına etken olan faktörlerden fakat 5 mt tesisatlı 9000 btu split ile 5 mt tesisatlı bir salonun alacağı gaz miktarı 2 katı olmamalıdır diye düşünüorum yanlışmıyım ?? yanlışsam düzelt ltf... bakır boru kısmınıda çaplardan ötürü kabul edilebilir....

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri