2 Trafolu kompanzasyon nasıl olur

rotork

Üye
Kolay gelsi 2 adet trafo var mevcutda 2500 kva guc Alcak gerilimde her trafonun çıkısında 4000/5 akım trafolarım var 1 adet kompanzasyon panom var ben bunu trafo degişikligi yapdım zaman bu akımları nasıl toplarım baska akım trafosu ile ve bu akım trafosunun adı nedir baglantı sekli nasıl dır Akım trafosunun oranını kac girmem gerekir röleye şimdiden sagolun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
5+5/5 Toplayıcı akım trafosu kullanacak-
sınız.Kendi devrelerindede 4000/5 akım
trafosu olacak.Onlardan gelen,5+5 tara-
fına,çıkış 5 kompanzasyon rölesine girecek.

Sagolun Akım trafosunu kac girmem gerekiyor bu kompazsazyon rölesi hakkında bilgisi olan varmıdır

Ekli dosyalar

• 20161001_113601.jpg
    20161001_113601.jpg
    121.1 KB · Görüntüleme: 66
2 adet 2500 kva için 18 kademe yerine,24 ka-
demeli bir sistem daha uygun ! olabilirdi.Hat-
ta her trafo kompanzasyonu ayrı ve her trafo için 18 kademe daha uygun olabilirdi.Sistemi-
niz,365 gün 24 saat tam çalışan bir sistem değilse,ikinci önerimi düşünmenizde yarar
var.Ayrıca,rölenizin referanslarını da ! iyi in-
celemenizde yarar var.

Son düzenleme:
Kolay gelsi 2 adet trafo var mevcutda 2500 kva guc Alcak gerilimde her trafonun çıkısında 4000/5 akım trafolarım var 1 adet kompanzasyon panom var ben bunu trafo degişikligi yapdım zaman bu akımları nasıl toplarım baska akım trafosu ile ve bu akım trafosunun adı nedir baglantı sekli nasıl dır Akım trafosunun oranını kac girmem gerekir röleye şimdiden sagolun.

4000/5 akım trafosu ufak reaktifleri algılamayabilir.Mesele rölenin kullanım kitapçığına bakın 0,010 miliamper alt limiti olan rölede 5 kvar ve altı kondansatörleri algılayamayacaktır.

Dogru ama benim ilk kademem 25 kvar onuda görmedi röle suan yarın firmayı arayacam suan oratalama 500 amper cekiyor ve 100kvar kondansator devreye aldırıyor oda bana yuzde , 18 enduktif yazdırıyor

Belki kademeler kayıtlı değildir yada tanıtılmamıştır.Doğal olarak boş görecektir.

Tekrar otomatik taratma yapdım 18 kadar giddi 12 grup kullanıyoruz 12 sonrasını bos gördü yok dogru bos gordu birde 1de bos gordu , 1 grup 25kva yarın bi firmsyla irtibata gecmem gerekecek

Kontaktörün kontak ayakları voltajı geçirmiyordur veya kondansatör arızalıdır.

Kolay gelsi 2 adet trafo var mevcutda 2500 kva guc Alcak gerilimde her trafkucuk onun çıkısında 4000/5 akım trafolarım var 1 adet kompanzasyon panom var ben bunu trafo degişikligi yapdım zaman bu akımları nasıl toplarım baska akım trafosu ile ve bu akım trafosunun adı nedir baglantı sekli nasıl dır Akım trafosunun oranını kac girmem gerekir röleye şimdiden sagolun.
toplayıcı akım trofaları küçük değerleri okumuyor her at.akımları ve gerilimleri aynı olack sıstemde aynı baraya kullanırlarsa olur bunun yerine og gırısıne 3 at tak refaransını og alsın 24 kademe her ikisini calısır oranlar 0000 gider biz yüzlerce takıyoruz 2..3..4..5..6..tr olan yerlere ve koljenarasyonlu yerler dahil teknik destek veririz

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri