2.20mm kanal açmak için?

czkl

Üye
Merhaba,
2,5 eksen max. 18000 devir masaütü cnc de aşağıda link olarak eklediğim resimdeki gri renkteki 2.20mm genişliğindeki kanalları açmak istiyorum.Fakat sorunlar yaşıyorum;

kanalların parçanın kenarlarına olan uzaklığı x ekseninde doğruysa y ekseninde yanlış çıkıyor. Sıfırlama da sorun yok. Kullandığım kesici uç :2mm kalınlığında karbür parmak freze. Gözden kaçırdığım yada bu tür işlemlerde diKkat etmem gereken noktalar var mı? Takım ucu seçimim mi yanlış. Parça işlemede oldukçadeneyimsiiz bu yüzden en küçük bir yardım oldukça yararlı olacaktır. Teşekkürler.

nG94AB.png

2mm uç seçimi doğru. Kullandığın cam yazılımı hangisi?

Birşey söylemek zor. Dosyaları bir yere upload edersen birileri (belki ben) uygun bir zamanda bakabiliriz.

karşılaştığın sorun nedir ?
1800 mü ?
18000 ??
nasıl bir malzemeye kanal açmaya çalışıyorsun ?
alüminyum mu ? ahşap mı ?
alüminyum için en az 7000 devir lazım

karşılaştığın sorun nedir ?
1800 mü ?
18000 ??
nasıl bir malzemeye kanal açmaya çalışıyorsun ?
alüminyum mu ? ahşap mı ?
alüminyum için en az 7000 devir lazım
18000. eksik yazmışım pardon.
Aluminyum 6000 serisi

alüminyum için 7-8 bin devir gerek fazla olsa alüminyum uca sarma yapar
2 mm uç ile 1 mm dalabilirsin en fazla istersen dene 2 mm dalmayı fazla ucun varsa tabi :)
eksen hızıda çok düşük olmalı , mach3 kullanıyorsan eksen hızın 15 düşür
ve bor yağı su karışımı sürekli püskürtmelisin
senin karşılaştığın sorun neydi tam olarak ? :)

alüminyum için 7-8 bin devir gerek fazla olsa alüminyum uca sarma yapar
2 mm uç ile 1 mm dalabilirsin en fazla istersen dene 2 mm dalmayı fazla ucun varsa tabi :)
eksen hızıda çok düşük olmalı , mach3 kullanıyorsan eksen hızın 15 düşür
ve bor yağı su karışımı sürekli püskürtmelisin
senin karşılaştığın sorun neydi tam olarak ? :)
Merhaba;
her seferinde 0,2mm dalıyorum ve kullandığım ucun kataloğunda kesme şartlarında devir sayısı n=1900 olarak belirtilmiş. mach3 kullanıyorum ama eksen hızını nasıl düşürüceğimi bilmiyorum. nasıl yapmalıyım?
karşılaştığım sorun; kanalların kenarlara uzaklığını 4 mm olsun istiyorum mesela ilk önce y eksenine pararlel olan kanalı işliyor diyelim bu kanalın kenara uzaklığı doğru olsa bile , x eksenine paralel olan kanallarınkinde kayma oluyor yani bu sefer bi taraf kenara 3,30 mm uzaklıkta oluyor diğer taraf 4,70 mm uzaklıkta oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,183
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri