18F4550 Hakkında

temha64

Üye
Arkadaşlar proje ödevim aşağıda yazdığım gibidir.Projede ben bir yere kadar geldim ama bazı yerlerde tıkandım.PCC C komutları ve isis çizimlerinde yardımcı olabilir misiniz?
4 adet mavi 4 adet kırmızı 1Watt’lık toplamda 8Wattlık power ledler uygun sırada yanıp sönecektir.
Pic 184550 kullanılacaktır.
2x16 lık display kullanılacaktır.
3 adet veya 4 adet 1.5Voltluk AA kalem pille çalışacaktır.
Timer 0-3 kesmeleri ile tüm zamanlar ayarlanacaktır.
Önce 4 defa mavi ledler yanıp sönecek sonra 4 defa kırmızı ledler yanıp sönecektir. Mavi ve kırmızı ledler arasındaki yanma ve sönme süresi ayarlı olacaktır.
Maviden kırmıza ve tekrar maviye geçiş süresi ayarlı olacaktır.
Buton algılama için EXT kesmeleri kullanılacaktır.
Aynı renklerin yanıp sönme süreleri arasındaki zaman 10ms den 250ms ye kadar 5ms aralıklarla ayarlanabilecektir.
Bir renkten diğerine geçiş süresi ise 10ms den 1000ms ye kadar, 10ms aralıklarla ayarlanacaktır.
Tüm ayarlar 2x16lık display de ve butonlar aracılığı ile yapılacaktır.

Nerde tıkandın kardeş , bütün ödevi yazip , çizimlerini yapip sana yollamamız mı lazim?

usta istersen sana yazdığım programı ve nerelerde takıldığımı sana göndereyim

Butonlar dış kesme ile kontrol edilecek. 18f4550 de üç tane dış kesme var. o yüzden menü şeklinde olacak. 1 buton ledlerin yanma süresi ve ledler arası geçiş süresi menülerini sececek diğer 2 buton süreleri artırıp azlatmaya yarayacak.burada tıkandım. 4 dış kesme olsa 4 butonlu yapabilirdim belki ama. bilmem anlatabildim mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,084
Son üye
İsmail0003

Yeni konular

Geri