154 kv ENH

bayramtgr

Üye
Herkese merhaba;
154 kv ENH yapımı(TEİAŞ trafo merkezleri için) nasıl olmaktadır nasıl yapılmaktadır:
Yani neden indirici merkezin konulduğu yere uzaktan ENH direkleri ile taşınmaktadır.İndirici merkeze gelen ENH direkleri nereden gelmektedir.
Yani sormak istediğim soru;bu 154 kv ENH lar nereden gelmektedir ve indirici merkezler nereden beslenmektedir?
Umarım açıklayabilmişimdir.
Tşekkür ederim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik üretim santrallerinde generatörlerden çok yüksek akımlar çıkar. mesela bi santralin generatörünün çıkış gerilimi 10,5 Kv 800 amper değerlerinde olsun akım yüksek olduğu için siz bu enerjiyi devasa kalın hatlarda taşımanız lazım bunun maliyeti herşeyi çok pahallı olur bu ndan dolayı güç trafosu yardımıyla gerilim yükseltilir akım düşürülür 10,5Kv 800A çıkışı olan generatör güç trafosundan çıktıktan sonra 34,5Kv 200 ampere düşürülür ve bu akım daha az kesitli ve maliyeti daha az iletim hatlarıyla iletilir. kayıplarda göz önünde tutularak. YANİ 154Kv VE 380Kv ENH'DA ENERJİ KAYBINI ÖNLEMEK ve ELEKTRİĞİN İLETİMİNDE KULLANILAN HATTIN KESİTİNİ DÜŞÜRMEK vs.. Türkiyedeki bütün hatlar birbirine paralel bağlıdır(buna enterkonnekte sistem denilmektedir) Bütün elektrik üretim santralleri bu hatlara paralel bağlıdır yani bi üreten bir tüketen bunulmaktadır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,396
Son üye
murataydnnn1

Yeni konular

Geri