14.4 volt dc çıkışı 12 volt a düşürmek için yardım

paradrop34

Üye
Arkadaşlar öncelikle elektrikci yada elektronikçi değilim evimde avizeleri halojen ampul olduğu için çok yaktığından dolayı araştırarak dönüştürmeye karar verdim g4 bacaklı led ampulleelerle değiştiricektim sağlıklı olması içinde trafo almam gerektiğini öğrendim trafoyu yurtdışında ki siteden aldım eve geldi cihazla test edeyim dedim 14.4 volt çıktı led ampüller 12v istiyor.

TRAFO ÜSTÜNDE YAZAN DEĞERLER : 220 AC GİRİŞ 12 V DC 6.3 AMPER 72 WAAT ÇIKIŞ
AMPUL DEĞERLERİ 12 V DC 3W

şimdi ben 14.4 volt dc olan bu trafoyu artı çıkışına direnç bağlrsam 12volt dc ye düşer mi
Direç bağlamak sağlıklı mı
Direnç rengi falan ne olmalıdır benim anlıycam dilde söylerseniz teşekkür ederim şimdiden

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar öncelikle elektrikci yada elektronikçi değilim evimde avizeleri halojen ampul olduğu için çok yaktığından dolayı araştırarak dönüştürmeye karar verdim g4 bacaklı led ampulleelerle değiştiricektim sağlıklı olması içinde trafo almam gerektiğini öğrendim trafoyu yurtdışında ki siteden aldım eve geldi cihazla test edeyim dedim 14.4 volt çıktı led ampüller 12v istiyor.

TRAFO ÜSTÜNDE YAZAN DEĞERLER : 220 AC GİRİŞ 12 V DC 6.3 AMPER 72 WAAT ÇIKIŞ
AMPUL DEĞERLERİ 12 V DC 3W

şimdi ben 14.4 volt dc olan bu trafoyu artı çıkışına direnç bağlrsam 12volt dc ye düşer mi
Direç bağlamak sağlıklı mı
Direnç rengi falan ne olmalıdır benim anlıycam dilde söylerseniz teşekkür ederim şimdiden
Biyerlerde yanlışlık var aldığınız trafomu yoksa psu mu trafo 220vac yi 12vdc ye çevirmez.Sanırım aldığınız cihaz power supply çıkışın 14v dc ise 12 için kullanabilirsiniz.Zaten devreye bağladığınızda 12v a düşecek.

trafoyu ölçerken boştaki değerini ölçmüş olmalısınız trafo yüke binince bir miktar çökme yapar. trafo etiket değerine göre 72Watt diyor sizin ledleriniz 3W ise yaklaşık 72/3= 24 adet led bağlıyabilirsiniz. Bu ledleri bağlayınca doğal olarak o 14v 12v'a düşer.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri