12 VOLT REZİSTANS YARDIM

SELAMUNALEYKUM

BANA 12 VOLT REZİSTANS LAZIMDA 100 DERECE SICAKLIK İÇİN SUYU ISITICAM DALDIRMA CİNSİ KAÇ AMPER WAAT LAZIM BİDE KAÇ DK BOYUNCA ENERJİ VERMEM LAZIM?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Fizik formülünden gereken enerjinizi hesaplayabilirsiniz (q = m.c.t)
2 litre suyun 100 dereceye ulaşması için (150.000 - 200.000)J'lük enerjiye ihtiyacınız var.

Edit :
Kullanacağınız telin boyutlarını söylerseniz daha yardımcı olabilirler diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
150.000 - 200.000)J'lük enerji derken 150 watt mı acaba? peki kaç dk boyunca vermem gerek + genelde ben 1 lt lik matara cinsi bir şişeyi ısıtıcam?

İşin içine şişe girerse gereken enerji değişecektir.Tam olarak watt için dönüşümlerini bilmiyorum.

Formül j=w.s, ve 1lt suyu 5 dakikada ısıtacağınızı düşünürsek sanırım gereken watt = 333

Not: Yaptığım hesaptan emin değilim :)

Fizik formülünden gereken enerjinizi hesaplayabilirsiniz (q = m.c.t)
2 litre suyun 100 dereceye ulaşması için (150.000 - 200.000)J'lük enerjiye ihtiyacınız var.

Edit :
Kullanacağınız telin boyutlarını söylerseniz daha yardımcı olabilirler diye tahmin ediyorum.

Çay kahve vs için soruyorsunuz kampçılık gibi aktiviteleri yapanların kullandığı son derece kaliteli termoslar var. Bende bir süredir kullanıyorum çok memnunum.

Saygılar....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri