12 Volt Led Trafo sorunu.

meganizm

Üye
Merhaba elimde 12 volt Led Trafosu var ters bağlama sonucu (12 volt çıkışa 220 volt verildi).Sigorta attı şimdi normal bağladık ama çalışmıyor. Hangi devre elemanı yanmış olabilir.Şuan led yanmıyor çıkış yok.İyi Forumlar.

Ekli dosyalar

• 20181015_205907.jpg
    20181015_205907.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 39
  • 20181015_205852.jpg
    20181015_205852.jpg
    218.6 KB · Görüntüleme: 33
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trafonun devresinde sigorta var mı? Ben göremedim.

Sigorta varsa, o sigorta atmıştır. Yoksa, yeni bir trafo almanızı öneririm. Çünkü, onarımı kendisinden daha pahalı olabilir ve trafodaki devre elemanları zarar görmüş olabilir.

Merhaba elimde 12 volt Led Trafosu var ters bağlama sonucu (12 volt çıkışa 220 volt verildi).Sigorta attı şimdi normal bağladık ama çalışmıyor. Hangi devre elemanı yanmış olabilir.Şuan led yanmıyor çıkış yok.İyi Forumlar.
.
Swiç mod
Trafo çıkışında bulunan hızlı diyot ve kondansatör leri kontrol ediniz

Trafonun devresinde sigorta var mı? Ben göremedim.

Sigorta varsa, o sigorta atmıştır. Yoksa, yeni bir trafo almanızı öneririm. Çünkü, onarımı kendisinden daha pahalı olabilir ve trafodaki devre elemanları zarar görmüş olabilir.
Sigorta sağlam.

Belki çalıştırırım diyorum.yedekte kalsın.TESK.

.
Swiç mod
Trafo çıkışında bulunan hızlı diyot ve kondansatör leri kontrol ediniz
Tamam denicem.sonucu yazarım.TESK.

Büyük ihtimal kapasitörler hasar görmüştür. Mikrodenetleyiciyi ve fet'i de kontrol ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,357
Kullanıcılar
450,216
Son üye
omerfaruk58

Yeni konular

Geri