110 vdc yi 3 vdc ye dönüşteren devre lazım...

arkadaşlar çalıştığım bir sahada 110 vdc yi 3 vdc ye düşürmem gerekiyor internetteki nerdeyse tüm kaynaklara baktım yardımcı olabilecek bir kaynak bulamadım lütfen bu konuyla ilgili bilgi veya devre şemasına sahipseniz yardımlarınızı bekliyorum..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lütfen,bölüm içersinde açtıgınız konularda konu ile ilgili eklentiler eklemeye özen gösteriniz.Konu dışındaki paylaşımlarınızı,serbest konular isimli bölümde paylaşa bilirsiniz.
Konuyla ilgisiz eklentiler,mesajdan silinmiştir.

Düzenleyen:Blacktooth

KaÇ amper akim Çekeceksİnİz.

ferit arkadaşım toplamda 24 adet led lambası için kullancam.devre tasarımımda zayıf yardımcı olabilirsen çok sevinirim..

ledler seri olursa ki en saglıklı olanı budur.

1 led in çalışma voltajı rengine göre degişir ama 1led 1.5 volt 20 ma akım çaker.

1.5 volt*24:36volt lazım
çekilen akım 20 ma olacak.
devre voltajı 110 volt --36 volt/20ma :
74/20ma:3700 ohm
3.7 kohm 1watt direnç işini görür.

umarım yardımcı olmuşuzdur....

Lütfen Teşekkür Mesajları Yerine (+) Popülerite veriniz.

Sn.makber62;
Neyi göremediginizi belirtirseniz eger size yardımcı olabiliriz.
Saygılarımla;

malesef yazdığım yazının önemli kısmı silinmiş elimde 110 vac var bu voltajı tristörle sıfırdan 110 volta kadar potla ayarlı devre lazım demiştim bunla olan işim şu dc motorları vardır bu ufak 350 vwat bunu kollektör voltajını ayarlı yabarak motoru sıfır devırden belli devıre kadar ayarlı kullanma lazım torku ve gücü sağlam olması gerekıyor 1 devırde bille güçü kaybetmemesı lazım selam ve saygılarımla ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşkr ederim

----------------------------------------------------------------------
bana 1 devırle 30 devır arası lazım sadece

Araka arkaya mesaj yazmak yasaktır
Düzenleme: korkmaz_design 01.06.2008 15:30

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,146
Son üye
ashhh

Yeni konular