100a termik manyetik şalterler trip konumuna düşüyor.

Elektrikler kesildiğinde sadece 2 noktadaki 100a termik manyetik şalterler trip konumuna düşüyor.Jeneratör devreye girdikten sonra TMŞ yi indirip kaldırdığımızda normal devreyi besliyor.bir daha trip konumuna düşmüyor.Elektrigin olduğu Diger zamanlarda hiç trip konumuna düşmüyor.Acaba neden kaynaklanabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrikler kesildiğinde sadece 2 noktadaki 100a termik manyetik şalterler trip konumuna düşüyor.Jeneratör devreye girdikten sonra TMŞ yi indirip kaldırdığımızda normal devreyi besliyor.bir daha trip konumuna düşmüyor.Elektrigin olduğu Diger zamanlarda hiç trip konumuna düşmüyor.Acaba neden kaynaklanabilir.
Şebeke nötürü ile jeneratör nötrü ayrı mı?

Üstlerinde düşük gerilim bobini varmı ?
Tali panodaki trip konumuna düşen 100a tmş de düşük gerilim bobini yok.Transfer panosundaki jeneratöre ait 1600A lik motorlu açık tip şalterde düşük gerilimi bobini var.Ama o bahsettiğim 100a lik şalter yeni kurulan asansöre ait olanlar trip konumuna düşüyor.Diger TMŞ lerde problem olmuyor.

Akım kontrolu yaptınızmı.Marka nedir ?
Sadece elektrikler gittiği zamanlarda trip konumuna düşüyor.sonra jeneratör den sistem besleniyor.şalteri trip konumundan kurtarıp normal hale getiriyoruz.tekrar şebeke elektriği geldiğinde tekrar trip konumuna düşüyor.tekrar düzelttigimizde elektrikler kesilesiye kadar bir problem olmuyor.Marka Siemens 3VA1110-4EE36-0AA0.Ayar yeri en son da 100a de.Elektrik varken bir problem olmadığı için akım kontrolü yapmamıştım.Ama yaparım.

Magnetik akım ayarı varsa,onu uygun de-
ğerine yükseltin.
@sami bey baktım göremedim.
IMG_20221211_155813.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70