1000\5 akım trafosu enaz kac amperle saglıklı ölçüm yapar

1000\5 akım trafosu reaktif G R sine baglı enaz kac amperle saglıklı ölçüm yapar sistem 250 ila 500 amper arasında bir yük cekiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Reaktif rölenin çalışabileceği en az akıma bağlı.
Trafo akımı 200 defa azaltıyor.En az akımda, trafonun sekonderinden geçen akıma
reaktif röle cevap verirse ölçüm yapar.

yani 1000\5 akımtr sunun saglıklı ölcüm yapabilmesi icin kac ampere ihtiyacı var yoksa sınır yokmu rolem abb rvt sanırım 05 ama ben daha cok akım tr si hata yaparmı şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
eger sebekenden 250A çekiyorsan 250/200=1.25 A rölen rahatlıkla ölçüm yapar.Yanlış hatırlamıyorsam entes 60 mA e kadar ölçüm yapıyor.Federal röle 25 mA e kadar yapıyor.Makel röle 50 mA e kadar yapıyor.Diğer röleleride bilmiyorum ama öğrenebilirsin.

abb ler sekonder uçlarından 20 ma geçerken kompanzasyon yapabilir sizin yukunuz 250-500 a civarında oldugu için bi sıkıntı kondansator grupları uygun seçılmiş ise

Mrb kaynagı bulamadım ama "secilecek akım trafosunu, sağlıklı çalışması için primer % 20 sinden üstte akım cekilen yerlerde kullanmak lazım diye hatırlıyorum!!!

yani 1000* %20= 200 A üstü çekiliyorsa sağlıklı ölçüm yapar

%10 altı duyarsızlaşır. 1000/5A akım trafosunda bu değer 100A sekonderde 0,5A yani 500mA dolayısıyla makel 50mA'i algılar ABB 20mA'i algılar lafları bağlayıcı olmaz çünkü akım trafonuz duyarlılığını kaybetmiştir,sağırlaşmıştır.

%10 altı duyarsızlaşır. 1000/5A akım trafosunda bu değer 100A sekonderde 0,5A yani 500mA dolayısıyla makel 50mA'i algılar ABB 20mA'i algılar lafları bağlayıcı olmaz çünkü akım trafonuz duyarlılığını kaybetmiştir,sağırlaşmıştır.

herhalde boyle bi tecrube yasamamıssın belli

herhalde boyle bi tecrube yasamamıssın belli

Ceza alan firmaları görünce yaşadım demekki siz hiç şahit olmamışsınız. Sadece akım trafosunu küçültüp hiç değişiklik yapmadan endüktif cezadan kurtardığım firma sayısı çok :) tecrübe budur yaşamayan sizsiniz.

analizor kardesim 1500/5 akımtrafosu ile 6,25 kvar kondansatoru tanıtabiliyorsunuz bende ceza olmaz cezaya gırecek firmada olmaz çunkı yaptıgım yerlerde oranlar yuzde 3 lerde 5 lered gezer 1500/ akım trafosu hanı sagırlasırdı son bi not bazı rgk roleleri(hani 15 yıl once piyasada olan elle c/k girilen yuzde kaç gidecegini analog olarak ayarladıgımız için geçerli olabilir) 10 da biri için sagırlaşma mevzusu için

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri