1.3 kızdırma bujisi

Selamün aleyküm abilerim, bende böyle bir tane 11v, 1.3 svac kızdırma bujisi var, ben 12voltluk bir adaptör kullanmak istiyorum, ona göre adaptör bulmak için bu bujinin kaç amper öğrenmek istiyorum, bununla bir havya yapmak istiyorum, şimdiden
images (1)_1646929742570.jpeg
teşekkürler.​

Ekli dosyalar

• images (1)_1646929742570.jpeg
    images (1)_1646929742570.jpeg
    21.2 KB · Görüntüleme: 2

Selamün aleyküm abilerim, bende böyle bir tane 11v, 1.3 svac kızdırma bujisi var, ben 12voltluk bir adaptör kullanmak istiyorum, ona göre adaptör bulmak için bu bujinin kaç amper öğrenmek istiyorum, bununla bir havya yapmak istiyorum, şimdiden Ekli dosyayı görüntüle 85740teşekkürler.​

1.3 dizel motorun aküsü kaç amper. Onu 12 ile çarpınca kullanman gereken trafo gücünü bulup bu işten vazgeçiyorsun. Dandirik küçük güçlü bir Led trafosu ile o buji kızarmaz.

1.3 dizel motorun aküsü kaç amper. Onu 12 ile çarpınca kullanman gereken trafo gücünü bulup bu işten vazgeçiyorsun. Dandirik küçük güçlü bir Led trafosu ile o buji kızarmaz.
12v 200 amper,
Ama illaki bunun bir sınırlaması vardır, 200 amperin tamamını çekmiyordur.
Üzerinde 11v yazıyor ama amper'e dair herhangi bir bilgi yok.
Multimetrem olmadığı için kontrol da edemiyorum

12v 200 amper,
Ama illaki bunun bir sınırlaması vardır, 200 amperin tamamını çekmiyordur.
Üzerinde 11v yazıyor ama amper'e dair herhangi bir bilgi yok.
Multimetrem olmadığı için kontrol da edemiyorum
Youtubeden bir kızdırma bujisi kontrolünü aç izle. Nasıl akkor gibi kizardigini gör. Onunla lehim yapacağım derken kartın önünden sokar arkasından çıkarırsın.

Son düzenleme:
Lehim havya ya da sıcak hava tabancası ile yapılır! Gerisi maceradır. Üstelik çalışma alanına göre havya veya uçları farklıdır.

Merhabalar.

Elimde kullandığım ersa havya 24 volt ve 60 watt. İçinde bir trafo ile çalışıyor.

Açıkçası bu tür bir kızdırma bujisi ile bir havya yapılabilir düşüncesindeyim. Ancak uc kısmı standart olmayacaktır. Bu en büyük sıkıntı olacaktır.

Aşağıdaki videoda 12 voltta benzer bir buji 5 amper cekiyor. Buda 60 watt a yakın bir değer. Tabi biz bu kadar kızarmasını yüksek sıcaklığa çıkmasını istemiyoruz.

Kontrol kısmına pwm ile sağlanırsa isi ayari yapilabilir diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri