0.75 KW su motoru surekli devreye giriyor!!!

hicbirsey

Profesyonel Üye
Bir meskene ait su deposunun cikisindan, mesken ici tesisata su basan hidrofor pompa, en fazla 10 sn araliklarla devreye girip cikiyor..Cikislarin tumunu kapattigimiz halde sorun devam etti...Max. Min basinc salter kutusunu degistirdim, ustundeki kureyi kontrol ettim, kondansatoru sokup uclarini degdirdim(kivilcim cikti) ama sorunu bir turlu bulamadim...Bu sorunu daha once yasamis olan arkadaslarin yardimina ihtiyacim var....Tesekkurler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Manometre gostergesi bozuktu...Ben o aparati degistirdim,basinci da gosteriyor simdi...ama sorun devam etti...Ben Libyadayim su an...cihazi satin aldigim yer de checkvalf problemi olabilir dedi...Check valf problemi tam olarak nedir veya nasil bir problem olabilir...Sistem ilkel oldugu icin check valf takili oldugunu zannetmiyorum ama yine de su tesisatcisi arkadasa bir danisayim...Ote yandan basinc ayari gerektirmeyen otomatik bir cihaz var onu kullan dediler (uzerinde sadece digital reset butonu var) ama onun da cozecegini zannetmiyorum...Aklim kondansatore takiliyor,kondansator hasar gormusse motora surekli yol vererek calistirmaya zorluyor olabilir mi....Tesekkurler

Arkadasa sordum check valf olmadigini soyledi..sistem geregi gerek de yok dedi...bu motor dam ustundeki depodan evdeki is tesisati besliyor...Geriye tek bir ihtimal kaliyor sanirim basinc tankini degistirmek lazim ( hava kacagi olabilir ) ... Sorunu bugun mutlaka cozmege calisacagim...basarirsam sonucu burda paylasacam...tesekkurler.

arkadaşım sana işin teknik dogrusunu açıklayayım pompa negatif emiş yada pozitif emiş olabilir yani duruma göre pompa emişine çekvalf takılır ,pompa çıkışına yani bina besleme şebekesi genleşme tankımdan sonra çekvalf takılmaz ,pompa çıkışı şehir şebekesiyle bir yerde birleşiyor olmalı birleşme noktasın da şehir Şebeke vanası vardır onu kapat ,hidraforum 3.5-5.5 bar çalışıyorsa şehir şebeke suyu yoksa şehir şebekesine su basar,yada şehir şebeken basıncı 3 bar gibi ise yine aynı durumla karşılaşırsın,durumu açıkladığın kadarını cevapladım .birde motor çalışmayı tamamladı zaman hemen emiş vanasını kapat yine aynı durum varmı ona bak sonra aç ve bak sonuca .genleşme tankının ön gaz basıcınıda kontrol etmelisin yani tam teçzizatlı olmalısın.kompresör seyyar monometre falan yani

Necirfan arkadasim tesekkur ederim oncelikle...Dogru soyluyorsun..Ev sahibi, sebekenin otomatik devreye girdigini vs soylemis ,bunu yeni ogrendim..Tesisatci arkadaslari yolladim...Sebeke vanalarini tamamen kapatip denemelerini soyledim...bir kac saate kadar neticeyi ogrenecegiz...Tesekkurler

sayın hiçbirşey arkadaşım konuyu okudum sanırım bakmadığın bir nokta kaldı oda mebran tankı mebran tankının içinde tek tarafından su girişi bulanan kauçuktan yapılmış mebran adını verdigimiz balon bulunmaktadır hidrofor çalışırken yaptıgı basınç balonun etrafında bulunan hava nedeniyle çarpışarak sıvı yani suyu sıkıştıramadıgı için hava sıkışacaktır dolayısıyle duruk şalter yani basınç şalteri ayarlandığı basınçta duracaktır su sarfiyatı olmadan çaşılmaz sarfiyat olunca tekrar basıç düşüp hidrofor devreye girecektir anlatmak istedigim mebran tankındaki hava subobunu kontrol edip içinde hava varmı yokmu eger hava yoksa hava basman gerekir şayet hava yerine su geliyorsa mebran yani balon patlamıştır degişmen gerekir size arızayla beraber hidroforun çalışma sistemini anlatmak istedim umarım iyi anlamışımdır

I. Halilercin arkadasim...Tesisatci arkadasa su tankini sokmesini soyledim...soktukten sonra beni aradi,icinden su geldigini soyledi..simdi onu degistiriyoruz..Umarim cozulur:)..Fakat piyasada, mevcut tankla ayni ebatta yenisini bulamadiklarini,bu yuzden yenisinin daha buyuk bir tank olacagini soyluyor,herhangi bir problem olur mu buyuk olmasinda diye soruyor.. Tesekkurler

yok hiç bir şey olmaz kardeşim küçük olursa problem olur.hadi kolay gelsin iyi çalışmalar

Arkadaşım genleşme tankın kaçlık ve markası nedir 50/10 -100/10 mudur nedir ,tanlı sistemlerde 6. ayda yoğuşma yapmışmı diyerek kontrol edilmelidir havası eksile bilir .herkese pompalar konusunda yardım edebilirim

uğraşma arkadaşım çekwalfi değiştir wilo nun orjinal çekwalfini takk sorun kalmaz bu arada basınç şalteri zarar görmüştür onuda değiştir kolay gelsin:)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri