Şerit Led Adaptörü Hakkında

edison3838

Üye
Merhaba arkadaşlar 35 Metre 3 çipli metrede 30 led olan şerit ledlerden uygulayacağım bir yere,bu led için trafo hesabını nasıl yapmam uygun olur?Hesabını yaptım 35 metre 25 A akım çekiyor.Benim düşüncem 35 metreyi 3 e bölüp 2 adet 10 A,1 Adet 5A trafo takmak.sizce sağlıklı olurmu bu yöntem?Yoksa bu kadar trafoya gerek yokmu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar 35 Metre 3 çipli metrede 30 led olan şerit ledlerden uygulayacağım bir yere,bu led için trafo hesabını nasıl yapmam uygun olur?Hesabını yaptım 35 metre 25 A akım çekiyor.Benim düşüncem 35 metreyi 3 e bölüp 2 adet 10 A,1 Adet 5A trafo takmak.sizce sağlıklı olurmu bu yöntem?Yoksa bu kadar trafoya gerek yokmu?

1 tane 30amperlik trafo al kullan hiç işçiliği arttırma. 12v 30amper led trafosu 70tl diye biliyorum...

sıkıntı olacağını zannetmiyorum sonuçta istenilen akımdan 5amper fazla trafo kullanıyoruz. sıkıntı olmaz... ama 3çipli 30ledli şerit ledin metresi 0,6mA çeker 35 metre ledin 21amper çeker biz trafoyu 30amper kullanıyoruz hiçbir sıkıntı olmaz....zaten trafosunun dışı delikli kenara ufak bir fan tak için rahat olsun;

Bir led 20 ma çeker. Ledleri hesaplarsan cevap ortaya çıkar. Endişelenmene gerek yok kardeşim. Bahtiyar ustam doğru söylemiş.

sıkıntı olacağını zannetmiyorum sonuçta istenilen akımdan 5amper fazla trafo kullanıyoruz. sıkıntı olmaz... ama 3çipli 30ledli şerit ledin metresi 0,6mA çeker 35 metre ledin 21amper çeker biz trafoyu 30amper kullanıyoruz hiçbir sıkıntı olmaz....zaten trafosunun dışı delikli kenara ufak bir fan tak için rahat olsun;
Peki hocam bu 35 metre ledi gruplandırsammı tek bir uçdan enerji verdiğimde sonlara doğru ledlerin ışığında azalma olur mu?

Peki hocam bu 35 metre ledi gruplandırsammı tek bir uçdan enerji verdiğimde sonlara doğru ledlerin ışığında azalma olur mu?
,
akım yetmez ise ışık şiddeti düşer ama biz 30amperlik power seçtik dolayısıyla parlaklık her noktada aynı olacaktır. bunu deneyerek görebilirsin..___

,
akım yetmez ise ışık şiddeti düşer ama biz 30amperlik power seçtik dolayısıyla parlaklık her noktada aynı olacaktır. bunu deneyerek görebilirsin..___

Bahdiyarustam 35 metre ledi tek bi yerden beslediginde ne olur?. Led pcbsi o akımı taşiyabilirmi?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

hocam dediğiniz şerit ledde her on santime bir üç adet seri bağlı led bulunur. bu 3 adet seri led 12V için yaklaşık 20 mA akıma göre ayarlanmıştır. 35 metrede 35x10 adet grup olacağından toplam 350 grup olur. her grup 20mA çekeceğinden 350x20mA = 7000mA-7A çeker. 1.5 güvenlik katsayısını da hesaba katarsak 12V-10A bir kaynak işinizi görmeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri