İzole kaplı orta gerilim hava hatları

Noxious

Üye
İzole kaplı orta gerilim hava hatları konusu hakkında elinde döküman olan yada bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?
Okulun bitmesi buna bağlı..Teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
raychem sitesine girerek bara ve enh izolasyon ürün kataloglarını inceleyerek başlangıç yapabilirsin kolay gelsin

orta gerilim havii hatlarda ( 6,3 kV , 10,5 kV , 17,5 kV , 36 KV ) izoleli kablo yok. alçak gerilimde ( 0,4 kV ) AER kablolar var..yer alt kablosu mu demek istedin??? havai hatlarda çelikli alüminyum örgülü iletkenler veya bakır örgülü iletkenler var var...kolay gelsinn...

Orta Gerilimde izoleli iletken olmaz ,sebep olarak hem kullanışlı olmaz hemde epeyce bir ağır olur çünkü pvc kaplamasının oldukça kalın olması gerekir...

bunu VHD ye nasıl mesnetleriz doğrusu mümkün olmaz gibime geliyor alpek gibi ayrıca askı teli kullanılsa bu sefer işin içinden çıkılmaz gibime geliyor...saçma sapan birşey olur herhalde..

Doğrusu ben havai hatta karşıyım yeraltı en iyisi ama bizim sistem dandik o ayrı konu 80 cm 1 metreye kablo gömülmez oda ayrı konu..

haklısın zaten arkadaş xlpe alpek veya normal bi kablodan bahsetmemiş onun ihtiyacı olan havai hat iletkenlerinin izole edilmesi ülkemizde pek yaygın değil ama özellikle amerika ve avrupada özellikle yoğun orman bölgelerinde tesis edilen og enh larda hat kapama denilen izolasyon ürünleri mevcut bu ürünlerin benzerlerini alçak olan jumper (camper) bağlantılarında kuş çarpmalına karşı bizzat denedim ve sonuç aldım tekrarlıyorum raychem sitesinden enh, trafo bushing ve bara izolasyonlarına ait ürünleri incleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz kolay gelsin

kardeş Allah yar ve yardımcın olsun gerçeken zor bir konu,üzüldüm senin adına.

Mesaj yazarken veya konu açarken lütfen kullandığınız ûslübe özen gösteriniz.Mesaj tarafımca düzenlenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Og de havaii hatlarda izeleli yani xlpe kablo olmaz.
Yeraltı kablolarında olur veya sadece yer altından havaii hatta cıkısta olur baska turlü olmaz havaii hatta cıplak iletken olur.
Senin gördügün alpek kablo olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri