İnoksan soğuk hava deposu. Oda sıcaklığı artıyor

akrostan

Üye
İnoksan marka 2.9kw +4 derece soğuk hava depom var ve bu depoda sıcaklık bazen anormal derecede artıyor. Bir bakıyorum 15 dereceye çıkmış bir bakıyorum 20C oluyor. bazen kendiliğinden düzeliyor bazen de açıp kapıyorum sıcaklık ayarı hep 4 te zaten aşağı çekip tekrar 4 yapıyorum çalışıyor. Porblemi çözmem konusunda yardımcı olabilir misniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba
defrot ayarlarını kontrol etmekte fayda olacağını düşünüyorum. defrostu s. kaç saatte bir ne kadar süre uyguluyosun bunlarla ilgili bigi verirmisin

depo 3-4 derece aralığında çalışıyor. bana uygun defrost ayarlarını ve nasıl yapabileceğimi tarif edebilir misiniz? inoksan marka.
kontrol paneli

CAREL linkindeki sol tarafta, ekranında -4.1 yazan panel

bu soğuk hava deposu benim işletmemde çalışıyor. depoyu kullananların bana anlattığı kadarıyla hergün akşam vakitleri ısınma başlıyor def yazısı beliriyor deponun 17 18 lere kadar ısındığı dijital ekrandan görünüyor. belli bir süre bu şekilde ısınıyor ne kadar belli değil daha sonra kendiliğinden tekrar soğutmaya başlıyor. sabah mesai başlangıcında soğutma normal depo ıstenilen sıcaklıkta görünüyor.
defrost ayarları mı karıştı acaba. bu sureler max def sıcaklığı nasıl ayarlanır. ne kadar süre yapar bunun ayarını bulamadım

dijitalin marka ve modelini internetten bulup kullanma kılavuzundan ayarlarını güncelleye bilirsin dostum.6 saate 15 dakika idealdier.

yukarıda linkte dijitali verdim aslında internetteki klavuz ingilizce kardesim okuyorum çoğu hikaye bayıldım arasından istediğim defrost ayarlarını seçmek mesele. menüyü tarif etsen ben bulurdum aslında arkadaşım

ben soğutmacı değilim ama ısıtıcıların termostatlarınada bi baksan iyi olur.defrost zamanı uzun gibi gözüküyor ama ısıtıcılarda ayarlanan değere geldiği zaman devreden çıkması gerekiyor. slm

Defrost bence normal hangi saat periyotlarında bu sıcaklığa ulaşıyor onada bakmak lazım. sık yapıyorsa doğru ama günde bir kere ise normal bence yada süreyi kısaltabilirsiniz. Çünkü cihaz + sıcaklıkta çalışıyor çok buzlayacağını sanmam..

vaktim olursa yukarıda verdiğiniz linkten cihaza bakar hangi menüden defrost ayarlarının yapıldıgını söylerim.

kolay gelsin iyi çalışmalar..

cihaz hergün akşam satlerinde defe geçiyordu. geçen gün defe geçince biraz bekledim sıcaklık 10 u geçince defrostu iptal etmek için kapattım açtım birşeyler yaptım tekrar soğutmaya geçirdim. bu kez de başka bir zamanda defrosta gçmiş. geceleri ne yapıyor acaba hiç bilmiyorum. hata sonu mazallah. içeriye güvenip te bir şey koyamayız.

def ayarlarını bana burdan birisi anlatırsa çok makbule geçer kılavuz feci halde karışık ve ingilizce

soğuk hava depolarında sıcaklığı dijital termostatın oda sensörü algılar bu sensör kapı giriş çıkışlarındaki hava değişimlerinden yada defrost işlemi esnasındaki buhardan etkilenebilmektedir 20 derece esnasında cihazdaki evaporatör sensör değerini görebilirseniz ona göre yorum yapılabilir eğer değerlerde ani değişmeler varsa sensör arızası yada başka bir sorun olma olasılığı vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri