İş kazası geçirdim...

an gelir

Üye
beyler merhaba

elektrikçi olarak çalıştığım şirkette 09.06.2014 tarihinde 6 metreden düşerek bir iş kazası geçirdim ve topuğum kırıldı. tedavim sona erdi. doktor sakat kalma gibi bir durumum olmadığını söyledi.buna rağmen ben;

- Şirkete tazminat davası açabilirmiyim

-veya diğer yasal haklarıma başvurabilirmiyim?

yardımcı olursanız mutlu olurum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Bu konu çok hassas bir konu derinlemesine incelenmeli,

1- Öncelikle iş yeriniz size iş güvenliği konusunda eğitim ve ekipman verdimi?
2- Sonra bu ekipmanları doğru şekilde ve zamanda kullandınmı?

Düştüğünüze göre büyük ihtimal doğru ekipmanları kullanmadınız. Bu en büyük sorun?????

Geçmiş olsun sağlık en önemli şey kendinize dikkat ediniz.

Son düzenleme:

Düştüğüne göre büyük ihtimal doğru ekipmanları kullanmadın. Bu en büyük sorun?????

Geçmiş olsun sağlık en önemli şey kendinize dikkat edin.

Öncelikle geçmiş olsun. Sn serkan_48'in dediği gibi ayrıntılar önemli aksi taktirde açacağınız dava ters tepebilir, yani aleyhinize işleyebilir.

Vallahi Allah'a şükür et ki hayatından olmamışsın ve de kalıcı bir sakatlık meydana gelmemiş. Bence başka hususları irdeleme.

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Düştüğünüze göre büyük ihtimal doğru ekipmanları kullanmadınız. Bu en büyük sorun?????

Geçmiş olsun sağlık en önemli şey kendinize dikkat ediniz.

abi birincisi çalıştığım şantiyede iş güvenliği eğitimi almadım. ama önceden iş güvenliği eğitimi var.ama bana ekipman olarak sadece baret ve ayakkabı verdiler. yani emniyet kemeri vermediler, ve yüksekte çalışırken bunu kullammamı söylemediler.

Müfettişler tarafından kusur tesbiti yapıldı mı..
Kaza SGK ya bildirildi mi.. herhangi bir resmi prosedür işledi ise sizde bunun sonucuna göre dava açabilirsiniz..böyle birşey düşünüyorsanız şimdiden yeni iş aramaya başlayın..tabii aynı yerde çalışmaya devam ediyorsanız..

Müfettişler tarafından kusur tesbiti yapıldı mı..
Kaza SGK ya bildirildi mi.. herhangi bir resmi prosedür işledi ise sizde bunun sonucuna göre dava açabilirsiniz..böyle birşey düşünüyorsanız şimdiden yeni iş aramaya başlayın..tabii aynı yerde çalışmaya devam ediyorsanız..

evet kaza aporu tutuldu. polis de geldi oda tutanak tuttu. sgk ya iş kazası olarak iletildi. şuan benim raporum halen bitmedi. bilmiyorm tazminat davası açmalımıyım diye.

beyler merhaba

elektrikçi olarak çalıştığım şirkette 09.06.2014 tarihinde 6 metreden düşerek bir iş kazası geçirdim ve topuğum kırıldı. tedavim sona erdi. doktor sakat kalma gibi bir durumum olmadığını söyledi.buna rağmen ben;

- Şirkete tazminat davası açabilirmiyim

-veya diğer yasal haklarıma başvurabilirmiyim?

yardımcı olursanız mutlu olurum.
Bnce deneme zararlı çıkarsın işi ve

S.A.
artık eskisi gibi değil.
İş güvenliği müfettişleri soruyor. Nasıl oldu. neden güvenlik önlemleri almadın. Neden kendini ve çevreni tehlikeye soktun. vs... vs... hatan varsa sende ceza alıyorsun hatta tazminatsız çıkış bile alabilyorsun. Adam direk tehlikeliyse yapmasaydın durumu. tehlikeliyse yapmayacaksın.

S.A.
artık eskisi gibi değil.
İş güvenliği müfettişleri soruyor. Nasıl oldu. neden güvenlik önlemleri almadın. Neden kendini ve çevreni tehlikeye soktun. vs... vs... hatan varsa sende ceza alıyorsun hatta tazminatsız çıkış bile alabilyorsun. Adam direk tehlikeliyse yapmasaydın durumu. tehlikeliyse yapmayacaksın.

şimdi şöyle bir durum var. ben tavan arasında elektrik kablolarını yerleri yerinden çıkartıyordum. yani srekli hareket halindeydim. hareket halinde oldugum için emniyet kemeri olsa dzgn çalışamazdım. zaten şirket bana emniyet kemeri bile vermedi. verdiği tek gvenlik aleti baret ve ayakkabı. gerisini sen dusun.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri