İŞ Kurmak İÇİn Ne Yapmak Lazim

ArkadaŞlar Ben 7 Yili AŞkindir Elektrİk SektÖrÜnde Faalİyet GÖsterİyorum Karadenİzde İŞ Kurmak İstİyorum İmlat AĞirlikli Yada Teknİk Destek Veren Bİr Fİrma Bu İŞler İÇİn Ne Yapilir Para Srunnu Nasil ÇÖzÜlÜr Kİmler Destek Olur Ayrica Bu Zamanda Nasil Bİr İŞ Kurmak Akillica Olur Şİmdİdedn İlgİ Ve Alakaniz İÇİn TeŞŞekkÜr Edrİm

selamünaleyküm arkadaşım bende yeni bir iş kurmak için kolları sıvadım bu iş neon yazı yazmak
ve baya araştırdım ve sonunda bu işe başladım memleketi söylersen yardımcı olurum

iş kurmak için önce güvenilir bir muhasebeci bulmak lazım. bu hem kanunen gerekli hemde sizi yönlendirme açısından doğru bir hamle... ilk başta iş potansiyeliniz düşünülürse iki tip şirket kurabilirsiniz. birincisi şahıs şirketi, yada limited şirket. şahıs şirketi için büyük paralara gerek duymazsınız. aylık ve 3 aylık vergileriniz daha düşüktür. ortağa ihtiyacınız yoktur. şirketi kapatmaya kalkıştığınızda yıllık vergi döneminin bitimini beklemek zorunda kalmazsınız. ancak limited şirkette bu tarz yaptırımlar mevcuttur. başlangıçta hem maliyet hemde kolaylıkları düşünüldüğünde elinizde çok fazla bir sermaye yoksa şahıs şirketi ile başlamanızı öneririm. ayrıca resmi gazete yayınlanacak faliyet alanını belirlerken de dikkat etmelisiniz. sonuçta o faliyet alanlarında fatura kesebilirsiniz.

değerli arkadaşlarım ilgi ve alakanız için sonsuz teşekkürlerimi öncelikle borç bildiğimi belirtmek isterim
kurmak isteğim iş samsun da olacak önerilerinizi dikkate alacağıma emin olun nasıl bir iş bu dönemde gider ve rezil olmadan namuslu ve ahlaklı şekilde insanlara hizmet edebilirim saygılar

mesut merhaba. 7 yıldır elektrik sektöründe olduğunu söylmişşin ama bunun ne ile ilgili olduğunu söylememişsin. üretim sektörü mü hizmet sektörümü yoksa pazarlama sektörü mü? ben şahsım adına hizmet ve pazarlama sektöründeyim. şirket kurmak için bulunduğun ilin ticaret odasına git oradaki yetkili ile görüş zaten o sana nelerin gerekli olduğunun bir listsini verecek. işte bu noktadan sonra bir muhasebecinin yardımına başvurursun. ama işin aslını sorarsan bunlar işin kolay kısmı. zira bir müşteri pörtföyün yoksa, evveliyatta çalıştığın 7 yılda kendine bir potansiyel müşteri kitlesi oluşturamamışsan başarılı olman çok zor.

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ben işi kurrdum sayın axesis bursa ilinde fabrika Bakım onarım ve makine revizyonu konusunda 2 aydır faaliyet gösteriyorum sizin yaptığınız işler hakkında daha fazla bilgi verirseniz bir konsorsyum oluşturabiliriz ürünleriniz hakkında bir katalog rice ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,481
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke

Yeni konular

Geri