İçinden Akım Geçen Tele Bobin Sarmak

Direnç vardır ama extra güç harcarsınız 15 milivat yerine 15 vat gibi. Ayrıca ısıtıcınızdan bu kadar eksik ısı alırsınız.

Bunları düşünüp o yüzden bobin işine girdim. Ama bunu yapıcam ihtiyaçtan çok öğrenmek için.

Bobindeki kayıplar çok az olur. Ferit nüvede elinizde olduğuna göre deneyebilirsiniz. Kırmızı led voltajı daha küçük olduğundan tercih edebilirsiniz. Direk 10 amper geçen iletkenin üzerine de sarabilirsiniz ama ferit nüvenin manyetik geçirgenliği çok olduğıundan az sipir ile çözersiniz.

Nüveyi pc güç kaynağından sökmüştüm umarım ferrit nüvedir.

Ferrit tir kendi sargısını sökmeyin yeterse çıkış olarak kullanırsınız.

Merhaba,

Amaç 3-4 kat yukarıda bulunan ısıtıcının, herhangi bir anda çalışıp çalışmadığını görmek ise neden daha kolayını yapmıyorsunuz?

Isıtıcıya giden kablolar elinizde, oraya bir tane dijital ampermetre bağlayın, olsun bitsin.

Nedir bu hesap-kitap? :)

Merhaba,

Amaç 3-4 kat yukarıda bulunan ısıtıcının, herhangi bir anda çalışıp çalışmadığını görmek ise neden daha kolayını yapmıyorsunuz?

Isıtıcıya giden kablolar elinizde, oraya bir tane dijital ampermetre bağlayın, olsun bitsin.

Nedir bu hesap-kitap? :)

Şuan zaten pens ampermetre sallanıyor sigorta kutusunda ama çirkin bir görüntüsü var dijital ampermetreyi takabileceğim bir boşluk yok. Led estetik ve basit bir çözüm.

Aklımda tam kalmadı ama 100-200:1 gibi bir orandı yani bu sargı yetmez, bir de alternatif olarak elektrik hattından uz. kumanda veya termometre devreleri var nette, prizden internet kullanmak gibi.

Aklımda tam kalmadı ama 100-200:1 gibi bir orandı yani bu sargı yetmez, bir de alternatif olarak elektrik hattından uz. kumanda veya termometre devreleri var nette, prizden internet kullanmak gibi.

Alternatif olarak önerdiğinizi tam anlayamadım. Bir örnek gösterebilirmisiniz. Teşekkürler

Saç teli inceliğinde küçük bir transformatörden söktüğüm tel var bununla 150-200 sipir sarmayı deneyeceğim. Olursa sonuçları yazarım herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri