üç jenaratör bağlantısı

merhaba Arkadaşlar . bir merkeze üç (3) jearator bağlanacak otomatik transfer panolu bir sistemde bağlantılar nasıl olmalı merkeze normal şebekede bağlı ama günlük 4 saat veriliyor yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3 jeneratör aynı andamı çalışacak yoksa sıralı olarakmı sistemi besleyecek

3 jenaratör paralel mi bağlanacak.
Şebeke ile jenaratör çıkışlarının fazları senkroze etmen gerekir.
yani R fazlarını şebekenin R fazına S fazları Şebekenın S fazına T fazları şebekenin T fazına bağlamak gerekir.
Fazların seçimi seri bağlı laba ile yapılır şebeke fazları ile jenaratör fazları arası seri lamba ile kontrol edilir hangi fazlar arasında seri lamba yanmazsa o fazlar aynı fazlardır.

Arkadaşlar ikisi sıralı calışacak 3.cü yedekde hazır bekleyecek yani üçüde sıralı calışacak durumda olacak cünki sürekli kesinti olduğundan ve aşırı sıcak bolge olmasından dolayı jenaratorler sıralı çalışacaktır TEŞEKKÜRLER

senkanizasyon sistemi kullanmak durumundasınız ancak senkron sistemleri konusunda deneyimli firmalardan yararlanın aksi halde çok sorun yaşarsınız

her zaman oldugu gibi gene net soruyu anlayamadım algılama sorunu yaşıyorun bu tip sorularda

bu çok çok çok kolay bir sorun

ama siz ne istiyorsunuz ?

1- her jeneratör 8 saat çalışsınn her 8 saatte değişmesinimi istiyorsunuz
2- 3 jeneratör senkron çalışsın güce göre gerektiği kadar jeneratör ün çalışmasınımı istiyorsunuz
3- üç jeneratörden 2 si senkron çalışsın her 8 saatte biri devreden çıksaın ama eşit yaşlansınmı diyorsunuz ?

bunların hepsi bir tek otomartik start modulu ile mumküm
sadece proğram yapmanız gerekli

sadece jeneratörler kaç kva dır ?
efektif olarak senron çalıştırılmaları uygunmudur ? yani maliyet açısından ?
governorleri elektronikmidir mekanikmidir ? mekanik ise pompanın markası ve modeli nedir elektronik governor nasıl sınıf takılacaktır ?
bu soruları cevaplarsanız ve ne istediğinizi tam anlatırsanız size daha çok yardımcı olabileceğim kanaitindeyim

her zaman oldugu gibi gene net soruyu anlayamadım algılama sorunu yaşıyorun bu tip sorularda

bu çok çok çok kolay bir sorun

ama siz ne istiyorsunuz ?

1- her jeneratör 8 saat çalışsınn her 8 saatte değişmesinimi istiyorsunuz
2- 3 jeneratör senkron çalışsın güce göre gerektiği kadar jeneratör ün çalışmasınımı istiyorsunuz
3- üç jeneratörden 2 si senkron çalışsın her 8 saatte biri devreden çıksaın ama eşit yaşlansınmı diyorsunuz ?

bunların hepsi bir tek otomartik start modulu ile mumküm
sadece proğram yapmanız gerekli

sadece jeneratörler kaç kva dır ?
efektif olarak senron çalıştırılmaları uygunmudur ? yani maliyet açısından ?
governorleri elektronikmidir mekanikmidir ? mekanik ise pompanın markası ve modeli nedir elektronik governor nasıl sınıf takılacaktır ?
bu soruları cevaplarsanız ve ne istediğinizi tam anlatırsanız size daha çok yardımcı olabileceğim kanaitindeyim

İlginiz için teşekkür ederim.Şirketimizin yurtdışı işlerin den dolayı kontrol kalemi sitesi ile pek ilgilenme fırsatım olmadı.O yüzden cevabınız yeni okudum.Benim tam olarak istediğim sizin de belirttiğiniz gibi her jeneratör sırayla 8 saat çalışsın diğerleri dinlenmeye geçsin ve eşit yaşlanma sağlansın. Bu işlem 3 ayrı transfer panosu şeklinde mi olacak? Daha önce başka bir sahaya 3 jeneraratörün 3 ayrı otomatik transfer panosu ile bağlandığını gördüm.Bu sistem normal midir? Benim sizden öğrenmek istediğim hususlar şunlardır:
1) 3 jeneratör tek transfer panosuna bağlanabilir mi?
2)sahada zaman zaman şebeke elektriği de kullanılmaktadır.(Gün içerisin de yoğun bir şekilde uzun süreli elektrik kesintileri oluşmakta)
3)Bu sistemin açık bağlantı şeması var mıdır?
4)Önemli püf noktaları nelerdir?
5)Her jeneratör ayrıca topraklanmalı mı yoksa işletme topraklama hattını kullanabilir miyiz?
6)Jeneratörlerin sırayla devreye girip çıkması için elektronik bir modüle ihtiyaç var mıdır yoksa zaman röleli bir mekanik otomasyon kullanabilir miyiz? Hangizini önerirsiniz? Detaylı açık devre şeması var ise paylaşmanız mümkün müdür?
Teşekkür eder saygılar sunarım.

arkadaşlar çok sağolun ben 15 gündür buradayım ama verdiğiniz bilgilerden nerdeyse jenarat6örcü olucam çok yardım cı oluyosunuz çok çok mçok sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri