çift etkili silindire kumanda

coz255

Üye
arkadaşlar bir pedal yardımı ile çift etkili bir silindire ileri geri hareket verdirmek istiyorum. Çalışması şu şekilde olması gerekiyor pedala bir bastığımda silindir ileri gidecek ikinci kez bastığımda silindir geri gelecek. böyle bir çalışma tek pedel ile mümkün mü. Bu çalışmayı plc ile sağlıyorum ancak klasik kumanda elemanlerı ile mümkün mü acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
basit bir on-off devresi ile mümkün. istersen yardımcı olabilirim. mailim = **********

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bir pedal yardımı ile çift etkili bir silindire ileri geri hareket verdirmek istiyorum. Çalışması şu şekilde olması gerekiyor pedala bir bastığımda silindir ileri gidecek ikinci kez bastığımda silindir geri gelecek. böyle bir çalışma tek pedel ile mümkün mü. Bu çalışmayı plc ile sağlıyorum ancak klasik kumanda elemanlerı ile mümkün mü acaba

usta bu pedalda kullandığın swich i kalıcılı kullan yani ilk etkide aktif ikinci etkide pasif , hiçbir kumanda devresi yapmanada gerek kalmaz direk swichle kontrol et işini görür herhalde

arkadaşım elbet tek pedalle ileri geri yapman mümkün. şemayı yolluyorum ordaki start butonu yerine pedali koyacaksın. tabi sen devrenin başına bide stop koy. bu şema zaten sitede var biraz baksaydın bulabilirdin. yınede yolluyorum. bu şema daha önce sayın mesut tarafından çizilmiştir.

Ekli dosyalar

• tek buton ileri geri.rar
    6 KB · Görüntüleme: 98

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Yeni konular

Geri