çamasır makınası sıkmada aşırı ses çıkartıyor

ykarabasan

Üye
Merhaba çamasır makınam normal çalışırken ses çıkarmıyor fakat sıkmada asırı ses çıkartıyor.Motor kayışını sokup elle manuel olarak çevırdım , bır anormallık yoktu.Acaba sorun nerededır.

Bu arada motoru mekanık olarak kontrol ettım yıne bır anormallık yoktu.. yardımlarınızı beklıyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamburun üzerinde denge ağırlığı gibi birşey varsa onun vidalarını sıkın.

:confused:eger uçak sesine benzer bir ses çıkarıyorsa rulmanları değiştirmen gerekiyor.:confused:

marka model nedir

markası 3340S arçelık

rumandan yapsa gobek oynardı,, yardımlarınızı beklıyorum

bu arada elınde devre şeması olan arkadas varsa verebılırmı..

Moderatör tarafında düzenlendi:
rumandan yapsa gobek oynardı,, yardımlarınızı beklıyorum

Rulmanlar tambur mili oynamasa bile ses yapar buda keçenin özelliğini kaybedip köpük, su vb.. sıvıların rulmana akmasıyla oluşur. Tamburun kayışını motordan ayırdınızda elle çevirme sıkmada en az 600dk/d dönen milin hızı gibi olmayacaktır normal yıkamada ses gelmez fakat, sıkmada ses yapar motor rulmanlarınıda kontrol etmenizde yarar var onuda kayışı çıkarıp makineyi çalıştırarak anlayabilirsiniz bu arada plastik kazanmı eger öyleyse kazanı komple sökmen gerekiyor çelik kazanlardaki tambur yatakları kolay çıkar yanlarda alyan 3 adet vidası vardır , ortadada 3 adet bunları sökmen yeterli ama plastik kazan ise işin biraz zor makineyi komple dagıtmanız gerekiyor. Saygılar kolay gelsin

3340 S makina aşırı ses yapıyorsa kazan ve motor rulman grubu sağlam diyorsanız Alt denge taşı vidaları gevşemiş ya da pompa motoru arızalı olabilir

Rulman, denge taşları ve yan amartisörlerden kaynaklanıyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri