Üniversite Yaz Tatilinde Çalışabileceğim İş Arıyorum.

Üniversite tatile girdiği için yaz dönemini çalışarak, deneyim kazanarak geçirmek istiyorum. Tatilim yaklaşık 14 hafta sürecek. Bu vakti iyi değerlendirmek için çalışmak istiyorum. İstanbul Gaziosmanpaşa'da ikamet etmekteyim.

İlginiz için teşekkürler.

Kişisel Bilgiler

Adı - Soyadı: Sedat Baloğlu

Tel: ----

E-Posta: [email protected]

Genel Bilgiler

Eğitim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği (Öğrenci)

Toplam Tecrübe: Stajlar ve yaz dönemleri kısa süreli çalışmalar.

Çalışma Durumu: Öğrenci (yaz tatilinde)

Askerlik Durumu: Tecilli

Eğitim Bilgileri

Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi (Lisans) / Afyonkocatepe Üni. Bolvadın MYO (Önlisans)

Lise: Zeytinburnu EML

Nitelikler

Yabancı Dil: Üniversite İngilizce hazırlığı bitirdim

Bilgisayar Bilgileri:Orta derece Microsoft Office, orta seviye AutoCAD

Sertifika Bilgileri: İşKur'un düzenlediği AutoCad kursu sertifikası

Biliyorsun gideceğin birçok kulvar var(plc otomasyon, proje-proje takip... v.b.) bence ilerlemek istediğin kulvarı seç ve ona göre bir iş ara ileride faydasını görürsün.

Biliyorsun gideceğin birçok kulvar var(plc otomasyon, proje-proje takip... v.b.) bence ilerlemek istediğin kulvarı seç ve ona göre bir iş ara ileride faydasını görürsün.

Evet haklısınız. Öneriniz için teşekkürler.
Ama hem sektörde neredeyse hiç tecrübemin olmamısından hem de üniversiteye yeni başladığımdan açıkcası hangi alanda kendimi geliştireceğimi bilmiyorum. Şu an için hangi alanda olursa olsun iş tecrübesi edinebilirsem ileriye dönük benim için çok faydalı olacağını düşünüyorum.

1 ay olmuş ne yaptın?

Sana ve senin durumundaki arkadaşlara tavsiyem: Şu anda çok düşünmeyin; İnce eleyip sık dokumayın. Bu boş zamanlarda elektriğin bir köşesinden tutun. Örneğin gazete ilanlarında yada formlarda elektrikçi aranıyor ilanlarını göz ardı etmeyin. Gözünüze kestirdiğiniz orta ölçekli bina, market, AVM inşaatı gibi yerlere gidip elektrikçi lazım mı diye sorun. Hatta bir elektrikçi dükkanına gidip sorun. İkamet ettiğiniz bölgeye yakın ne bulursanız değerlendirin.

1- Göreceksiniz ki aslında çok şey biliyormuşsunuz. 2- Elektrik piyasası zaten sizi arıyormuş. 3- Hangi sektörde ne gibi açıklar varmış kendini neye göre yetiştirmen gerekiyormuş. 4- Zor, keyifli, mücadele gerektiren, insanları tanımaya, kendini geliştirmeye, ... zorlayan bir dünya iş hayatında da seni bekliyor. ;)

1 ay olmuş ne yaptın?

Sana ve senin durumundaki arkadaşlara tavsiyem: Şu anda çok düşünmeyin; İnce eleyip sık dokumayın. Bu boş zamanlarda elektriğin bir köşesinden tutun. Örneğin gazete ilanlarında yada formlarda elektrikçi aranıyor ilanlarını göz ardı etmeyin. Gözünüze kestirdiğiniz orta ölçekli bina, market, AVM inşaatı gibi yerlere gidip elektrikçi lazım mı diye sorun. Hatta bir elektrikçi dükkanına gidip sorun. İkamet ettiğiniz bölgeye yakın ne bulursanız değerlendirin.

1- Göreceksiniz ki aslında çok şey biliyormuşsunuz. 2- Elektrik piyasası zaten sizi arıyormuş. 3- Hangi sektörde ne gibi açıklar varmış kendini neye göre yetiştirmen gerekiyormuş. 4- Zor, keyifli, mücadele gerektiren, insanları tanımaya, kendini geliştirmeye, ... zorlayan bir dünya iş hayatında da seni bekliyor. ;)

Ustam yazdıklarını okuyunca hafif bir tebessüm geldi yüzüme.

Çünkü benzeri durumu yaşıyorum su an. Fakat şikayetci değilim gayet zevkli :)

1 ay olmuş ne yaptın?

Yorumun ve önerilerin için teşekkürler edremit.

Ne yazıkki hala bi iş bulamadım. Aklımda bi kaç tane daha yol vardı ama onlardanda bi sonuç alamadım. Ama ilginç olan şu ki buradaki ilanıma istinaden hiç bir firmadan iş görüşmesi talebi gelmedi. En azından iş görüşmesi tecrübesi edinmiş olurdum :) Hayırlısı...
Zaten üniversitenin açılmasına 2 ay kadar vakit kaldı. Bende bu süreyi kendimi geliştirerek kullanmayı planlıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,045
Son üye
Nurullah49

Yeni konular

Geri