Üniversite öğrencisine aylık kaç lira kredi veriliyor?

Bugün baktım 260 mış yatmış :)

20 Tl için tartısacak değiliz bosverin :) Dgs sistemi nasıl oluyor

Dgs sistemi nasıl oluyor
Ben mekatronik öğretmenliği okuduğumu belirteyim, mühendislikte daha farklı olabilir. Örnek vermek gerekirse bizim sınıfa dgs ile gelen 4 kişi oldu. İlk iki sene içinde geldiklerinde mesleki bilgi olarak fazla fark yok. Sınava girmedim nasıl oluyor bilmem. Bir öğrenci olarak hepimizin hayatı sınavlarla geçti. DGS zormu? Zorluk göreceli bir kavramdır. Ama insan iradesinin güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü o zaman hiç sınav, gelecek kaygısı olmaz. Bunun içinde hedefin olması gerekir. Ben mühendis olacağımdan ziyade daha somut ben bu makineyi imal edeceğim gib şeyle olması lazım.
Seçim senin hayırlısı olsun.

Bu arada bir öğrenci için 20 lira iyi para:)

20 tl çok önemli :) 260 yatmış

260 tl ve her ocak ayında artıyo diye biliyorum ziraat bankasının önünde ayın 7 sinde kuyruğu görürsün zaten

Arkadaşlar geri ödemesi işe girdiğin an değil okul bittikten 2 sene sonra başlıyor. İster işe gir ister işe girme. Bir yıl erteletme hakkın oluyor. Oda faizi karşılığı tabi ki. Bence hiç almamak en iyisi...

Almasanız daha iyi olur ben aldım hala ödüyorum bitmek bilmiyor

260 tl alınıyor. okul bittikten sonra ödeme kağıdı yollanıyor taksitle her ay ödeniyor.Dgs için ise dgs öss'den daha kolay ama öss'den daha çok çalışmak gerekiyor.

20 TL deyip geçme. Özellikle şehir dısında cok kıymetlidir.

3 gün rahatça karnın doyar. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri