Ödevim için yardım onaylar mısınız?

Merhaba ödevim var fakat uğraştım bir yere kadar yapabildim yardımcı olabilir misiniz rica ediyorum plc ladder çizimi gerekiyor

Start butonuna basıldığında bir motor hemen çalışacak 10 sn sonra duracak,10sn bekleyip tekrar çalışacak ve sistem döngüye girecektir.7 kere çalışıp durduktan sonra sistem duracaktır
Buna ne eklemem gerekiyor. Sistemin döngüye girmesi 7 kere çalışıp durduktan sonra sistemin durması gerekiyor
1683204403610.png

Ödevinizde başarılar diliyorum. Öncelikle uğraşıp bir yere kadar yaptığınız kısımı buraya paylaşırsanız üzerinde tartışmaya girip doğru yola yani doğru bir yazılıma kavuşum mantığını anlamanıza yardımcı olacak çok değerli ustalarımız mevcuttur.

Siz şuraya kadar yaptım şurada tıkandım diye bir paylaşım yapın isterseniz.

Ödevinizde başarılar diliyorum. Öncelikle uğraşıp bir yere kadar yaptığınız kısımı buraya paylaşırsanız üzerinde tartışmaya girip doğru yola yani doğru bir yazılıma kavuşum mantığını anlamanıza yardımcı olacak çok değerli ustalarımız mevcuttur.

Siz şuraya kadar yaptım şurada tıkandım diye bir paylaşım yapın isterseniz.
Teşekkür ederim. Fotoğraf paylaştım Buna ne eklemem gerekiyor. Sistemin döngüye girmesi 7 kere çalışıp durduktan sonra sistemin durması gerekiyor. Sadece bu kısımı eklemem gerekiyor. Teşekkürler şimdiden

Bır sayıcı ekleyıp, her start kontagında, sayıcıyuı birer birer saydırın. / ye set edıp, sayma işlemi 7 ye geldiğinde , sayıcının kapalı kontagını kullanıp, sistemi durdurun.

Merhaba ödevim var fakat uğraştım bir yere kadar yapabildim yardımcı olabilir misiniz rica ediyorum plc ladder çizimi gerekiyor

Start butonuna basıldığında bir motor hemen çalışacak 10 sn sonra duracak,10sn bekleyip tekrar çalışacak ve sistem döngüye girecektir.7 kere çalışıp durduktan sonra sistem duracaktır
Buna ne eklemem gerekiyor. Sistemin döngüye girmesi 7 kere çalışıp durduktan sonra sistemin durması gerekiyor
Ekli dosyayı görüntüle 97819

soru zaten tamamlama yöntemiyle sorulmuş hiç bi ekleme yapamamanız enteresan.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri