Çamaşır makinesi dönmüyor

Bu model makinalar artık yedek parca sorunu yaşar.
Bir cıhazın ekonomik ömrü üretiçi hesaplarına göre 10 yıldır .
sizin makinanız 20-25 yıllık bir ürün oldugundan eskilerin değimi ile (ekmegini yemiş )
Peş peşe hasarlar cıkarıp maliyeti yeni üründen pahalıya gelecektir .
Yinede karar sizindir.

daha yeni bir makinede buna benze bir sorun olmuştu, kapak kilidinde sorun var demişti tamir eden kişi.

kapak kilidinden kaynaklansa suyu da almaması lazım, kablo bağlantılarında sorun yoksa (kopma, çıkma) elektronik karta bakmak lazım. Elektronik bilgin, alet ve cihazın yoksa hiç uğraşma daha çok zarar verirsin. Gerçi 20-25 senelik makina illa bunu çalıştıracaz diyosan yine tamirciye bayılacaksın parayı ya da ikinci el temiz bir makina bulacan biraz daha verip...

çamaşır makinasının modül kartı çıkışlarında sorun olma ihtimali de var,tur sesleri geliyor olabilir fakat çıkış swıtcler de arızalı olabilir ,kablo soketleride kontrol etmek gerekir.

öğrenci adamız 10-15 tl'ye halledilebilecek bişey için tamirci 50-100 tl ister şimdi kendi halledebileceğimiz bişeyse neden o kadar para verelim ki?

yardim bekliyorum

Sevgili ögrenci kardeşim motorum kömür tarafının mil kısmında motor hızını ölçen hız kontrol sensörü var,buda arızalı olabilir.Fakat elektrik bilginiz yoksa bunu kendiniz halledemezsiniz.Yardım almanız gerekir.Kolay gelsin.

Bu model makinalar artık yedek parca sorunu yaşar.
Bir cıhazın ekonomik ömrü üretiçi hesaplarına göre 10 yıldır .
sizin makinanız 20-25 yıllık bir ürün oldugundan eskilerin değimi ile (ekmegini yemiş )
Peş peşe hasarlar cıkarıp maliyeti yeni üründen pahalıya gelecektir .
Yinede karar sizindir.

Ali abicim çok haklısın, da bunlar ögrenci yaaa bende ögrencilik yıllarında arkadaşlarla bir evde kalıyorduk ogünlere gittim insan üzülüyor.

Arkadaşlar dilimin dönüğünde bosch markası için bunu açıklıyorum ben diğer arkadaşlara bir faydamız olabilir beyaz eşya arızaları konusunda

Bosch çamaşır makinesinin kazanı neden dönmüyor ?
Çamaşır makinası su alıyor fakat kazanı dönmüyorsa;

• Kayışı çıkmış olabilir
  • Kayış kopmuş olabilir
  • Motorunda arıza olabilir
  • Elektronik kartı (beyni) doğru komutu göndermiyor olabilir
Bu tip durumlarda kazan dönmez ve makine çalışmaz.

adamlar onu hurdacıya vermiş dahası çoktan mezun omuşlardır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri