Çamaşır makinesi ama hangisi?

guronline

Üye
Merhaba ustalarım....
Yeni makine alacağım. Ortalama 6 veya 7 kiloluk. Ama karar veremiyorum. Sizlere gelen arızalar doğrultusunda samsung, lg, hotpoint, arçelik vs markalardan ciddi dayanıklılık ve fiyat/performans yorumları bekliyorum. Hangi marka? Neden? Artılar eksiler... Cevaplarinizin samimi olması dileklerimle....

Hiçbirinden bi cacık olmaz herhalde.
Yardimlariniz için teşekkürler !

hocam kalite olarak hiç birinin birbirinden farkı yok eski kalite yok beyaz eşyalarda...hangisini alısan al ortalama 10-12 yıl sonra yenilemek zorunda kalırsın...makine alırken servis yaygınlıgı ve yedek parçanın rahat bulunabilirligini göz önüne al...kullanım ihtiyacına cevap verebilen en uygun fiyatlısını al....

hocam kalite olarak hiç birinin birbirinden farkı yok eski kalite yok beyaz eşyalarda...hangisini alısan al ortalama 10-12 yıl sonra yenilemek zorunda kalırsın...makine alırken servis yaygınlıgı ve yedek parçanın rahat bulunabilirligini göz önüne al...kullanım ihtiyacına cevap verebilen en uygun fiyatlısını al....

Eyvallah hocam. Yaygın servis + yedek parça konusunda arçelik beko dışında hangi markayı onerirsiniz. Samsung lar piyasada yeni sayılır. Parça fiyatları nasıl onların? Alman makine düşünüyorum aslinda. Aeg electrolux falan nasil? Hoover önerir misiniz?

hepsinde kocaman bir taş birde beyin dedikleri kart var
bence fazla pahalıya bakma

hepsinde kocaman bir taş birde beyin dedikleri kart var
bence fazla pahalıya bakma

Peki 500 luk makinedeki taş kaldırım taşı, 4binlik makinedeki taş pırlanta mi abi fark nedir? fiyatı değiştiren ne gibi unsurlar? Niye bu kadar uçurum var? Şimdiki kazanlar resmen sac, parmagimla bükuluyor. :/

reklamı arçelik adı var vestel adı var para eden isim
benim indesit marka makina 13 yıldır kullanıyorum

hepsi aynı işi yapıyor ama model ve markadan fiyat farkı oluşuyor...şimdiki makinaların hepsi elektronik beyinli ama önüne bir display koyup fiyata 300 tl ekliyorlar ...beyaz yerine gri yapıp bir 200 daha koyuyorlar 5 kg yerine 9 kg kazan koyuyor 500 tl ekliyor... 800 devir yerine 1200 devir yapıp 200-300 tl ekliyor ...bir de marka farkı var mesala miele alman malı otomobil fiyatına makina satıyor...aeg electrolüx kalitelidir yıllarca servisinde çalıştım ama yedek parçaları pahalıdır....geriye kalan bosch siemens profilo indesit ariston beko arçelik hemen hemen aynı kalitededir ...benim tavsiyem arçelik , beko yada altus hepsi aynı gruptur... bunlardan program devir ve kg olarak ihtiyacınızı karşılayacak fiyatı en uygun olanı alın...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri